Technologijos – vienas labiausiai nerimą tėvams keliančių dalykų

„Technologijos yra vienas labiausiai nerimą tėvams keliančių dalykų ir tas susirūpinimas visiškai pagrįstas. 2017 metais atliktas tyrimas atskleidė, kad ir depresijos simptomų, ir savižudybių rodiklis augo lygiagrečiai su laiku, praleistu žvelgiant į išmaniojo įrenginio ekraną” – pastebi mokslinę studiją apžvelgusi Ester Wojcicki, žymiausia JAV pedagogė, profesionali žurnalistė ir mama.

Štai kokius 10 patarimų pateikia Ester tėvams, norintiems suvaldyti naudojimąsi technologijomis:

1. Sudarykite naudojimosi telefonu planą KARTU SU VAIKAIS, o ne vaikams.
2. Jokių mobiliųjų telefonų prie stalo.
3. Jokių mobiliųjų telefonų atsigulus miegoti.
4. Kalbėdamiesi apie technologijas su mažaisiais vadovaukitės savo nuožiūra. Keturmečiai turėtų mokėti nelaimės atveju išsikviesti pagalbą mobiliuoju telefonu. […] Nuo trečios klasės vaikus galima mokyti naudotis mobiliuoju telefonu ruošiant pamokas.
5. Per šeimos atostogas, savaitgalio šventėse […] vaikai privalo laikytis iš anksto nusistatytų naudojimosi telefonu taisyklių. Pasirūpinkite, kad jie PATYS pasirinktų bausmę už taisyklių nepaisymą.
6. Mažiems vaikams svarbi tėvų priežiūra, tačiau nuo aštuonerių jie gali mokytis savikontrolės.
7. Tėvai savo pavyzdžiu turi parodyti, kaip derėtų elgtis su išmaniosiomis technologijomis.
8. Drauge su vaikais aptarkite, KOKIAS NUOTRAUKAS IR KOKIUS GARSO ĮRAŠUS IŠTIES DERA TALPINTI INTERNETE.
9. Pakalbėkite apie internete sklindančias patyčias ir padėkite suprasti neigiamą jų poveikį. […] Mano taisyklė: JUOKITĖS SU DRAUGAIS, NE IŠ JŲ.
10. PAAIŠKINKITE, KAD NEVALIA NIEKAM ATSKLEISTI ASMENINIŲ DUOMENŲ.

Daugiau patarimų, KAIP UŽAUGINTI ŽMONES, KURIEMS SEKASI, rasite tokio pavadinimo Ester išleistoje knygoje, kurios leidybą parėmė Erudito licėjus.