Impulsyvumo valdymas

,,Siekdami tikslo kartais savo asmeninio pasitenkinimo svarbą nustumiame į šalį – galbūt tai ir yra emocinio savęs valdymo pagrindas: sugebėjimas atsispirti impulsui vardan tikslo, ar tai būtų verslo kūrimas, ar lygčių sprendimas. Stanley Cup.

Duok sau laiko!
Pagalvok prieš veikdamas.
Būk ramus, dėmesingas.

Žmonės, efektyviai sprendžiantys problemas turi tam tikrą sugebėjimą: jie mąsto prieš veikdami. Jie sąmoningai suformuoja produkto viziją, veiksmų planą, numato tikslą ar siekiamus rezultatus prieš pradėdami. Jiems nereikia rinkti informacijos bandymų ir klaidų keliu, nes prieš atsakydami jie apsvarsto savo atsakymą, įsitikina, kad supranta visas nuorodas ir išklauso kitų nuomones ir požiūrius.
Dažnai mokiniai, gavę klausimą, ,,išpila“ pirmą į galvą atėjusį atsakymą. Kartais jie rikteli atsakymą, pradeda dirbti iki galo nesupratę nuorodų, neturi detalaus plano ar strategijos užduočiai įveikti. Jie gali pasirinkti pirmą pasiūlymą ar imtis pačios akivaizdžiausios ir(ar) paprasčiausios idėjos net neapsvarstę sudėtingesnių alternatyvų ir kitų darbo krypčių galimos naudos. Tyrimai rodo, kad mažiau impulsyvūs, save valdantys mokiniai pasiekia geresnių rezultatų.
Tad paskutines rugsėjo dvi savaites ypatingą dėmesį skirsime šiai savybei ugdyti. Tikimės, kad kryptingi situaciniai žaidimai, diskusijos padės vaikams suprasti kaip galime suvaldyti savo impulsyvumą ir kokią naudą iš to patirsime. Labai norėtume, kad šis procesas bus tęsiamas ir namuose. Tik bendradarbiaujant ir žiūrint ta pačia kryptimi, galime pasiekti geriausių rezultatų.