Naujienos


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ertolt/domains/erudito.lt/public_html/modules/News/lib/class.news_ops.php on line 335

Koks yra kokybiškas laikas su vaiku

2017-07-24 11:37:01

Dažnai yra girdimas pasakymas „kokybiškas laikas“. Tačiau galima pastebėti, kad ne visi jį supranta taip pat. Kai vaikas iš visų mokyklos darbuotojų bando gauti kuo daugiau šilumos, apsikabinimų ir dėmesio, o tėvai teigia, kad jie daug laiko praleidžia kartu, kyla klausimas, ar tas bendras buvimas turi didelę prasmę, o gal tereikia kelių veiklos ar bendravimo pakeitimų. Tad norisi pateikti kelis pasiūlymus, kaip kokybiškai leisti laiką su vaiku.

Visų pirma, tiesiog laiko leidimas vienoje patalpoje ar esant netoliese vienas nuo kito tai nėra kokybiškas laiko leidimas su vaiku. Net ir veikla, kuria yra užsiimama, nėra svarbi. Pats svarbiausias rodiklis – tai bendravimas, koks ir kiek jo yra atliekant tam tikrą veiklą. Pati veikla – tai tik katalizatorius, kuris paskatina bendravimą, o šio laiko įprasminimas priklauso nuo emocijų, minčių ir įspūdžių dalinimasis.

Svarbu sutelkti savo dėmesį į vaiką, jo emocijas, reakcijas, o ne į pačią veiklą. Stebėkite savo atžalą ir dar geriau jį pažinkite, stiprinkite savo tarpusavio ryšį. Leiskite reikštis vaiko kūrybiškumui ir neprimeskite visuomet savo taisyklių. Vaikui svarbu jausti, kad jūs vertinate ir jo nuomonę, įsiklausote į jo kaip lygiaverčio pašnekovo siūlymus. Neverskite vaiko jaustis kaltu dėl to, kad jus atitraukė nuo svarbių veiklų. Tegul jis jaučia, kad jūs esate ir norite su juo būti ir taip pat mėgaujatės buvimu kartu.

Kelios minutės dėmesingo, nuoširdaus ir empatiško buvimo su savo vaiku yra daug vertesnės už valandas pasyvaus buvimo greta vienas kito.

Erudito licėjaus psichologė Saulena Kovienė