Naujienos


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ertolt/domains/erudito.lt/public_html/modules/News/lib/class.news_ops.php on line 335

„Erudito licėjaus“ įkurtuvėse – linkėjimai geru pavyzdžiu „užkrėsti“ Lietuvos švietimo sistemą

2017-12-04 15:35:28

2016 m. Kaune pradėjęs veikti „Erudito licėjus“ prieš pat žiemos šventes sukvietė savo mokytojų, tėvų, visuomenės ir švietimo profesionalų bendruomenę į naujo mokyklos etapo pristatymą naujose patalpose miesto centre, J. Gruodžio gatvėje. Sveikinimo žodį taręs licėjaus steigėjas doc. dr. Nerijus Pačėsa pabrėžė, kad naujų patalpų įrengimas – svarbi, tačiau lengvoji mokyklos kūrimo dalis, o svarbiausias ir sudėtingiausias „Erudito licėjaus“ uždavinys - visapusiškai gyvenimui ir jo teikiamoms galimybėms pasirengusių asmenybių ugdymas. 

Skandinavišką pradinio ir pagrindinio ugdymo sistemą, taikomą „Erudito licėjuje“, jau spėjo teigiamai įvertinti į jį savo atžalas leidžiantys tėvai. Tik praėjusiais metais į Kauną persikraustęs Marius Vasiliauskas, nepraleidęs naujų licėjaus patalpų atidarymo renginio, pasakojo, kad jo dukra ypač greitai integravosi į mokyklos bendruomenę: „Tai iš esmės kitokia mokykla – vaikas nesijaučia, kad čia vaikšto mokytis, jis tiesiog yra atviras žinioms ir jas įgauna ypač greit, mes tai jaučiame ir tegalime džiaugtis“.

Į šventę užsukęs buvęs LR Švietimo ir mokslo ministras, teisininkas Gintaras Steponavičius teigė, kad naujosios licėjaus erdvės jam paliko ypač teigiamą įspūdį: „Tai erdvės, netelpančios į tradicinės mokyklos suvokimą, o kuo lanksčiau jos bus panaudojamos, tuo geriau vaikams“. Taip pat švietimo specialistas pabrėžė skandinaviškojo ugdymo pranašumus, tokius, kaip individualus dėmesys kiekvienam vaikui, pagarba jam ir pagalba atsiskleisti: „Tokios sistemos pritaikymas vienoje, antroje, trečioje Lietuvos mokykloje, tikiu, gali būti „užkrečianti“ patirtis“. G. Steponavičius taip pat išreiškė viltį, kad, suvienodinus privačių ir valstybinių ugdymo įstaigų finansavimą, „Erudito licėjaus“ praktikuojami švietimo metodai bus prieinami visiems vaikams, nepriklausomai nuo jų tėvų finansinių galimybių. 

„Kiekviena nauja švietimo įstaiga, kaip ir kiekviena sutvarkyta miesto erdvė, be abejo, yra didelis pliusas Kaunui – jei vaikai turės geras sąlygas mokytis ir tobulėti, jie užaugs gerais žmonėmis ir gerbs bei norės patys kurti savo aplinką“, – „Erudito licėjaus“ kuriamą pridėtinę vertę Kaunui įžvelgė miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Jis juokavo, kad kol kas naujojoje licėjaus erdvėje įžvelgia tik pliusus, vienintelis minusas – tas, kad pats yra jau kiek per senas jame mokytis.

Saugi ir patogi naujųjų „Erudito licėjaus“ namų vieta – miesto širdyje esanti patogiai pasiekiama akademiškai turtinga J. Gruodžio gatvė. Greta licėjaus, šeimų patogumui, yra Kauno pirmoji muzikos mokykla, Juozo Gruodžio konservatorija, berniukų chorinio dainavimo mokykla „Varpelis“, Kauno muzikinis teatras, istorinė Prezidentūra ir kitos kultūros įstaigos. Licėjuje laikomasi skandinaviškosios integruoto ugdymo filosofijos, metodiškai nuosekliai ugdomas mąstymas, vykdoma tyrimė, eksperimentinė veikla, daug dėmesio skiriama aktyviems ir komandiniams mokymosi metodams, mokytojo kompetencijai ir profesionaliems gebėjimams. Ypač stiprią vietą licėjuje užima technologinio raštingumo ugdymas. Mokytojai siekia skatinti mokinių intelektinį smalsumą, pažinimo ir atradimo džiaugsmą. Licėjaus komanda kuria įkvepiančias sąlygas ir situacijas, kurios leidžia išgyventi mokymosi ir veiklos sėkmę.