Erudito licėjus
Paskelbtas: admin Kategorija: Naujienos Komentarai: Vienas komentaras

Kaune varžėsi jaunieji inžinieriai

Erudito licėjuje ketvirtadienio popietę įvyko pirmosios Lietuvoje inžinerinio pobūdžio Micro:bit kompiuteriukų programavimo varžybos. Penktų – šeštų klasių moksleiviai gilinosi į organizatorių pateiktas problemines sritis ir ieškojo sprendimų bei programavo modelius, pagrįstus mažais kompiuteriukais „Micro:bit”.

„Vaikai gavo mūsų sugalvotas užduotis – problemas ir dabar galvoja kaip realizuoti, kuria bei programuoja veikiančius gyvenime sutinkamų sistemų modelius, kuriuos netrukus pademonstruos komisijai.” – pasakojo varžybų organizatorius Erudito licėjaus IT mokytojas Tomas Stasiukaitis.

Mokiniai sukūrė sprendimus elektros energiją taupančiam automatizuotam mokyklos apšvietimo valdymui, terariume gyvenančių gyvalazdžių gerbūvio palaikymo sistemą, išmanųjį šviesoforą, kuris pagerintų eismo saugumą greta mokyklos ir kt.

Šiose varžybose vien gerai programuoti nepakako: dalyviai savo darbus pristatė komisijai ir kitiems dalyviams. Per dvi minutes reikėjo trumpai paaiškinti savo darbo esmę ir pademonstruoti modelio veikimą.

„Aš, kaip IT specialistas žinau, kad programuotojams dažnai yra sunku perteikti savo mintis gyvai prieš auditoriją, jie dažnai būna labiau susikoncentravę į bendravimą kompiuteriu. Tad mes su komanda manome, kad toks gyvas atlikto darbo pristatymas komisijai yra labai svarbus šiems jauniems išradėjams” – pasakojo T. Stasiukaitis.

Varžybose laurus skynė Vilniaus Sietuvos progimnazijos šeštokai Titas Bojarūnas užėmęs pirmąją vietą bei Matas Stapulionis užėmęs trečiąją vietą. Antrą vietą užėmė Kauno KTU inžinerijos licėjaus penktokas Edvardas Margelis. Visi dalyviai gavo vertingas atminimo dovanėles.

Lietuvos mokyklų informatikos klasėse šių mažų kompiuteriukų sparčiai daugėja, vaikai sužino kaip veikia elektronikos prietaisai, kaip jie programuojami. Tad organizatorių teigimu šios varžybos pavykusios ir tikrai ne paskutinės. Apie artėjančias Micro:bit varžybas būsimi dalyviai informacijos gali rasti svetainėje www.microbitvarzybos.lt

Pasak Kompiuteriukų paramos fondo kompiuteriukai.lt projekto vadovės Viltautės Žvirzdaitės dabar Micro:bit kompiuteriukus pramokusiems programuoti vaikams reikia naujų iššūkių ir galimybės parodyti savo žinias, todėl tikėtina, kad šis renginys išaugs į labai masišką reiškinį.

„Tikrai bendradarbiausime su šių varžybų organizatoriais ir drauge pasiūlysime vaikams dar daugiau galimybių atskleisti savo žinias ir gabumus” – dalinosi V. Žvirzdaitė.

Micro:bit – tai Didžiojoje Britanijoje BBC kompanijos sugalvotas mažas kompiuteriukas, skirtas vaikus mokyti programuoti. Jis turi LED ekranėlį, mygtukus, kompasą, akselerometrą, termometrą, šviesos srauto ir kitus jutiklius. Šie įrenginiai radijo ryšiu gali bendrauti tarpusavyje arba su mobiliaisiais telefonais. Pirmą kartą Micro:bit buvo pristatytas 2015 metais ir žaibiškai išpopuliarėjo ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir visame Pasaulyje.