Anne Potesta
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Žymos: , , , , , , Komentarai: Vienas komentaras

Anne Potesta: Naudingi patarimai tėvams, kaip paruošti vaiką mokyklai

Priėmimas į priešmokyklines ir pradines klases „Erudito“ licėjuje Vilniuje ir Kaune įgavo pagreitį. Daugiau nei 13 metų patirtį turinti tarptautinių priėmimų vadybininkė Anne Potesta siūlo vertingų patarimų tėvams, kurių vaikai šiemet pradės lankyti priešmokyklinę arba 1 klasę.

Štai pagrindiniai patarimai:

Išmokykite apsirengti

Padėkite vaikui ugdytis savarankiškumą ir apsirengimo įgūdžius: iš pradžių leiskite „treniruotis“ su šiek tiek didesnio dydžio nei būsima mokyklinė uniforma drabužiais – jiems bus lengviau. Velcro lipdukai ant batų taip pat gali supaprastinti procesą. Mokėjimas apsirengti ir nusirengti ne tik skatina savarankiškumą, bet ir gerina loginį mąstymą bei motoriką.

Ėjimas į tualetą

Skatinkite vaiką tvarkytis su savo higienos įpročiais, tokiais, kaip rankų plovimas ir tualetas, namie. Susipažinimas su šiomis užduotimis namų aplinkoje padės lengviau prisitaikyti prie tokių pačių veiksmų atlikimo mokykloje.

Valgymas

Kuo dažniau leiskite naudotis peiliu, šakute ir šaukštu bei gerti iš puodelio savarankiškai. Galimybė susipjaustyti maistą kramtomo dydžio gabaliukais vaikui gali būti net visai įdomi užduotis!

Skaitymas ir rašymas

1 klasėje pradedami formuoti skaitymo ir rašymo įgūdžiai. Namie skaitykite kartu su vaiku, užduokite klausimus apie tai, ką perskaitėte (tai palengvins teksto suvokimą), – tai skatina vaizduotę ir kūrybiškumą. Pasitikėkite kvalifikuotais ir profesionaliais mokytojais, kurie padės suformuoti vaiko rašymo įgūdžius.

Tikslingas žaidimas

Įtraukite savo vaiką į tikslinių žaidimų veiklas, pavyzdžiui, makaronų vėrimą ar mažų objektų perkėlimą iš vienos vietos į kitą – tokios žaidybinio pobūdžio užduotys plėtoja smulkius motorikos įgūdžius, jas galima atlikti virtuvėje kartu ruošiant vakarienę arba vonioje. Beje, šie žaidimai efektyvūs ir ruošiant mokytis skaityti ir rašyti.

Laikas lauke

Lauko žaidimai labai svarbūs tobulinant motorikos įgūdžius, kurie vėliau padeda rašymo ir kitiems smulkiesiems motorikos įgūdžiams. Skatinkite bėgimą, žaidimus sviediniu ir kitokius aktyvius žaidimus, kurie tuo pat metu skatina ir dėmesio sutelkimą bei klausymosi įgūdžius.

Anne svarbiausias patarimas tėvams – ypač pirmosiomis vaiko dienomis ir savaitėmis mokykloje – pasitikėti mokytojų ir komandos profesionalumu ir išskirtine mokymosi aplinka. Nors pirmą kartą palikti vaiką gali būti sunku, žinokite, kad jie yra patikimose rankose!

Turite klausimų? Visada galite juos užduoti individualių susitikimų metų arba Atvirų durų dienose. Trečiadienį, kovo 20 d., 16 val., Vilniuje, Aguonų g. 26, vyks visų tarptautinių klasių Atvirų durų dienos. Renginys vyks anglų kalba, registruotis galite čia: https://forms.gle/gGkBtsikSED2Po1a

Priėmimo etapai ir sąlygos į priešmokyklines ir pradines klases: https://erudito.lt/priesmokykline-klase/, https://erudito.lt/priemimas/pradines-klases/.