Apie moksleivių mąstymo ugdymą – pradinių klasių mokytojams skirtoje konferencijoje
Ugdant šiuolaikišką ir visokeriopai išsilavinusį jauną žmogų, labai svarbu jau pradinėse klasėse skirti dėmesio ne vien žinių įsisavinimui, bet ir praktiniam jų taikymui naujose situacijose, sprendimų priėmimui, savarankiškam mąstymui, emociniam raštingumui. Kaip tai padaryti? Į šį klausimą bus atsakyta Kauno švietimo inovacijų centro ir „Erudito“ licėjaus organizuojamoje respublikinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Mąstymo mokykla: mokymosi lyderystės strategijos kuriančios ryšį“, kuri vyks balandžio 12 d. 10 val. Konferencija skirta Lietuvos mokyklų pradinių klasių mokytojams.
„Privalome švietimo srityje kurti ir puoselėti bendruomeninius ryšius – tik veikdami kartu galime pasiekti daugiau, efektyviau gerinti ir tobulinti ugdymo kokybę. Mokytojai yra savo srities profesionalai, praktikai, todėl gali veiksmingai dalintis savo patirtimis, atradimais, patarimais su savo kolegomis. Dažnai jiems tiesiog trūksta erdvės, kur tai padaryti. Praktinis, įtraukiantis konferencijos formatas mokytojams leis būti ne pasyviais klausytojais, o aktyviais dalyviais“, – sako viena iš konferencijos koordinatorių, „Erudito“ licėjaus mokytoja metodininkė Daiva Jankauskienė.
Mokytojai konferencijos metu bus kviečiami dalintis jų pačių naudojamomis, praktiškai išbandytomis ir veikiančiomis mąstymo ugdymo praktikomis. Tai leis per pozityvią patirties sklaidą kurti naujas lyderystės strategijas, kurios prisidės prie kiekvieno mokinio asmeninio ugdymo sėkmės.
Konferencijoje bus kalbama apie socialinį ir emocinį raštingumą bei mąstymo įpročių ugdymą, kompetencijų ugdymą taikant mąstymo žemėlapių strategiją, mokymąsi skatinančias kontekstines pamokas bei projektines veiklas, mokinių ūgties stebėseną ir pasiekimų vertinimą.
„Didžiausias konferencijos privalumas toks, kad gautas žinias bus galima pritaikyti savo klasėje, mokykloje. Dalyviai sulauks praktinių patarimų, kaip plėtoti pamokos planavimo ir organizavimo gebėjimus taikant kompetencijomis grįstą strategiją, gaus vertingų pavyzdžių, kaip taikyti kuo įvairesnes mokymosi formas, ugdyti aukštesniuosius mąstymo gebėjimus“, – akcentuoja D. Jankauskienė.
Konferencijos plenarinis posėdis vyks MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius), darbas grupėse vyks „Erudito“ licėjuje (Aguonų g. 26, Vilnius).
Dalyviai (pranešėjai ir klausytojai), norintys dalyvauti konferencijoje, turi užsiregistruoti užpildydami elektroninę registracijos formą.
Registracija vyksta iki balandžio 7 d. imtinai. Dalyvių skaičius ribotas.
Dalyviai-pranešėjai savo pristatymus organizatoriams turi atsiųsti iki balandžio 10 d. imtinai el. paštu: d.jankauskiene@erudito.
Mokytojams, parengusiems pranešimus, bus įteiktos Kauno švietimo inovacijos centro pažymos. Mokytojams, dalyvavusiems konferencijoje klausytojo teisėmis, bus išduodami Kauno švietimo inovacijų centro pažymėjimai.
Papildoma informacija teikiama telefonu +370 61 654 425 arba el. paštu d.jankauskiene@erudito.lt