Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Žymos: , , , , Komentarai: Vienas komentaras

Baigėsi konkursas, skirtas skrydžio per Atlantą 90-osioms metinėms paminėti – paaiškėjo nugalėtojai

Baigėsi jau penktą kartą vykęs tarptautinis lietuvių kalbos konkursas-viktorina „Kalba yra mūsų tauta… Kalba esame mes“ (A. Šataitė). Jis buvo skirtas legendinio Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą 90-osioms metinėms paminėti.

„Organizuodami šį konkursą-viktoriną siekiame puoselėti meilę gimtajai kalbai, skatiname gilinti lietuvių kalbos žinias, tačiau ne ką mažesnis dėmesys skiriamas ir skaitmeninių bei bendrųjų kompetencijų ugdymui ir tobulinimui, saviraiškos, o kartu ir tautinio identiteto, stiprinimui“, – apie konkursą pasakojo viena iš jo organizatorių, „Erudito“ licėjaus pradinių klasių mokytoja metodininkė, gabių mokinių ugdymo iniciatyvinės grupės narė Daiva Jankauskienė.

Konkursas yra skirtas pasaulio lituanistinių mokyklų ir Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 4 klasių mokiniams. Dalyvauti gali 1–2 mokiniai iš kiekvienos mokyklos. Iš viso šiemet konkurse dalyvavo 36 mokiniai iš 18 mokyklų, tarp jų – ir mokiniai iš Ženevos (Šveicarija) bei Kalifornijos valstijos (JAV) mokyklų.

Konkurse geriausiai pasirodė ir pirmą vietą pelnė Viltė iš Kauno tarptautinės gimnazijos (35 taškai), antrą vietą iškovojo Kotryna iš Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos ir Milda iš Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos (abi surinko po 34 taškus). Gražiausiais akrostichais pripažinti Gabijos iš Klaipėdos Vydūno gimnaziojos (I vieta) ir Luknės iš Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos (II vieta).

Kasmet konkursas skiriamas vis kitai temai. Pasak organizatorių, būtent šių metų tema paskatino konkursą padaryti tarptautinį. „Simboliška, S. Darius ir S. Girėnas pasiryžę perskristi Atlanto vandenyną norėjo, kad apie Lietuvą išgirstų visas pasaulis, tai kodėl šis konkursas negali nukeliauti anapus Atlanto vandenyno? O jei jau gali ten, tai gal jis gali pasiekti ir kitus, po visą pasaulį pasklidusius Lietuvos vaikus, kad jie nepamirštų lietuvių kalbos, ją puoselėtų ir mylėtų. Nepamiršti turėtų ir Lietuvos istorijos, jai nusipelniusių žmonių“, – sakė D. Jankauskienė.

Šių metų tema atsispindėjo ir konkurso-viktorinos užduotyse – visos jos buvo sukurtos taip, kad atsakymai sietųsi su šiuo Lietuvai svarbiu įvykiu. Dalyviams buvo parengtos įdomios ir intelektualios užduotys, kurias atlikdami jie pademonstravo savo krašto pažinimo, gimtosios kalbos gramatikos ir teksto suvokimo žinias, praplėtė turimus gebėjimus bei literatūrinę patirtį.

„Konkurso metu vaikai pirmiausiai buvo supažindinti su šių metų tema, jiems parodomas sukurtas filmukas, pagal kurį dalyviams paruošiami klausimai. Konkurso metu buvo tikrinamos ir gramatikos žinios, vaikai sprendė kryžiažodį. Visos užduotys buvo atliekamos nuotoliniu būdu, naudojant interaktyvias programas, tokias kaip „Kahoot!“, „LiveWorksheets“. Taip pat dalyviai turėjo atlikti ir namų darbus – sukurti akrostichą. Akrostichas – tai eiliuotas tekstas, kurio eilučių pirmosios raidės, skaitant nuo viršaus į apačią, sudaro žodį arba posakį. Šiemet mokiniai turėjo parengti akrostichą „LITUANICA“, – pasakojo mokytoja.

Pirmasis 4 klasių mokinių lietuvių kalbos konkursas-viktorina įvyko 2019 m. pavasarį ir buvo skirtas tik Kauno miesto ketvirtokams. „Kitus tris kartus konkursas vis augo, kol tapo respublikiniu ir į jį jau buvo pakviesti ketvirtokai iš visos Lietuvos. Šiemet skelbdami konkurso temą pagalvojome, kad jis jau pakankamai užaugo, jog virstų tarptautiniu, tad pakvietėme prisijungti po pasaulį išsibarsčiusius lietuviškose šeštadieninėse mokyklėlėse besimokančius vaikus“, – apie konkurso augimą pasakojo D. Jankauskienė.

Konkursą-viktoriną organizuoja Kauno švietimo inovacijų centras, „Erudito“ licėjus, Kauno miesto pradinių klasių mokytojų gabių mokinių ugdymo iniciatyvinė grupė. Pagrindiniai konkurso organizatoriai – Kauno švietimo centro metodininkė Audronė Antanavičienė, Erudito licėjaus direktorius Nerijus Pačėsa, Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos mokytoja metodininkė, gabių mokinių ugdymo iniciatyvinės grupės koordinatorė Dalia Sutkaitienė, Erudito licėjaus pradinių klasių mokytoja metodininkė, gabių mokinių ugdymo iniciatyvinės grupės narė Loreta Raižienė, Erudito licėjaus pradinių klasių mokytoja metodininkė, gabių mokinių ugdymo iniciatyvinės grupės narė Daiva Jankauskienė.

Užduočių parengimo ir vertinimo komisiją sudarė Prano Mašioto pradinių klasių mokytoja metodininkė Ingrida Žemantauskienė, Prano Mašioto pradinių klasių mokytoja metodininkė Asta Žemgulytė, Erudito licėjaus pradinių klasių vyr. mokytoja Dovilė Koklevičienė, Erudito licėjaus pradinių klasių mokytoja metodininkė Rūta Gudynienė, Erudito licėjaus pradinių klasių vyr. mokytoja Dovilė Tamošiūnienė, Erudito licėjaus pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Petkevičienė, Erudito licėjaus pradinių klasių mokytoja Dalia Valaikienė, Erudito licėjaus pradinių klasių mokytoja Agnė Petraitienė, Erudito licėjaus pradinių klasių mokytoja Akvilė Krutkevičiūtė-Pajarskienė, Erudito licėjaus pradinių klasių mokytoja Glorija Kliokytė, Erudito licėjaus pradinių klasių mokytoja Karolina Alfavickaitė.