Bendruomenės žygis
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Žymos: , , , , , Komentarai: Vienas komentaras

Bendruomenės žygis Vilniuje: pusė milijono kartu nueitų žingsnių ir pripildytos prisiminimų skrynios

Birželio 13 d., minėdami mokslo metų pabaigą, visi kartu leidomės į žygį po Pavilnių regioninį parką. Šis bendruomenės renginys, kuriame dalyvavo 0–10 kl. nacionalinių ir tarptautinių klasių moksleiviai, mokytojai, administracijos darbuotojai ir keletas tėvų, padėjo plėtoti ir stiprinti socialinius įgūdžius, bet ir gerokai prisidėjo prie fizinio raštingumo gerinimo – iš viso visi kartu nuėjome 507 454 žingsnius!

Mokyklos tradicijos gerina fizinį raštingumą

„Erudito“ licėjuje skiriame didelį dėmesį fizinio raštingumo ugdymui(si). Įrodyta, kad akademinė pažanga daug didesnė, kai vaikai aktyviai juda. Aktyvaus judėjimo nulemtos ir socialinė, emocinė, kognityvinė plėtra. Sportuojant ir judant galima sukaupti daugiausia „džiaugsmo balų“. Pavasarį pradinių klasių mokytoja, pradinio ugdymo programos koordinatorė Jurgita Steponaitienė šia tema skaitė pranešimą Lietuvos Respublikos Seime, kur dalijosi patirtimi „Erudito“ licėjuje. Padėti be ribų suvokti aktyvumą ir stiprinti fizinį raštingumą padeda ir bendros aktyvios mokyklos tradicijos – kasmet rengiame sporto šventes ir bendras aktyvias veiklas, dalyvaujame iššūkyje „Mokyklos eina“ ir pan. Šiais metais pradinės ir pagrindinės mokyklos moksleiviai leidosi į bendrą žygį Belmonte.

Fizinio ugdymo pamokos, aktyvios veiklos per pamokas ir kontekstinės veiklos ugdo ir fizinį raštingumą – gebėjimą būti aktyviam bet kokiomis sąlygomis. Sportas ir judėjimas – tai ne tik sportifikacija ir rezultatų siekimas. Šiuolaikiniame ugdyme svarbūs nebe rezultatai, o akcentuojamas komandiškumas: ne tik greičiau, aukščiau, bet ir – kartu, rezultatų pasiekiame veikdami komandoje.

Ypač svarbus yra įkvepiantis mokytojo vaidmuo. Ir nors kai kurie mokytojai pasirinko vilkėti marškinėlius su šūkiu „Nibigaliu“, pademonstravo neįtikimą galėjimo pavyzdį – pradinukai be vargo įveikė „didžiukų“ trasas ir sėkmingai finišavo beveik 5 km distancijoje. Mokytojų atsiliepimai ir patirtys rodo, kad jau nuo priešmokyklinės klasės moksleiviai geba priimti sveikatai palankius sprendimus – tai irgi jų nuopelnas. Judėti užkoduoti pradinukai ir po žygio ne tingiai gulinėjo ant pievutės, o čiupo kamuolį, žaidė komandinius žaidimus, uogavo (žemuogės – puikus geležies šaltinis) ir neskubėjo namo.

Kam paprastai, jeigu galima su iššūkiais

Šiame amžiaus tarpsnyje pasaulio pažinimas puikiai dera su fiziniu raštingumu, todėl ir daugelis kontekstinių pamokų „Erudito“ licėjuje vyksta gamtoje, lauke. Per fizinį raštingumą galima puikiai mokyti ne tik fizinio ugdymo, matematikos, pasaulio pažinimo, bet ir lietuvių kalbos. „Mes gyvename nuostabiame pasaulyje, pilname grožio, žavesio ir nuotykių. Nuotykiai, kuriuos galime patirti, niekada nesibaigia, jei mes jų ieškome plačiai atmerktomis akimis“, – įsitikinusi J. Steponaitienė. O kai mąstome plačiau – tai ir patiriame daugiau!

Viena antrokų komanda pasivadino „Nenugalimieji vaikai“ ir sąmoningai rinkosi ilgesnį maršrutą. „Žygis neprailgo – keliavome su dainomis, lipome per medžius, – pasakoja pradinių klasių mokytoja Glorija Kliokytė. – Puikiai atspindėtas komandos pavadinimas, nuostabiai gamtoje praleista diena“, – reziumuoja ji. „Ne tik ėjome, bet ir lipome, nušokome, per medžius karstėmės – rinkomės nepaprastus kelius, nes kam paprastai, jeigu galima su iššūkiais“, – įspūdžiais dalijasi pradinių klasių mokytoja Giedrė Gürsoy. Iššūkiai labai patinka vyresnių klasių moksleiviams: jie (kartu su mokytojais) ryžosi trumpinti kai kurias atkarpas, perbrisdami per upę.

Mokytoja Erika Daukšienė džiaugėsi savo penktokų greita orientacija (žygiavome naudodamiesi žemėlapiais), greitais sprendimais ir loginiu mąstymu. „Žaviuosi vaikų veržlumu ir atsakingumu“, – sako Erika ir neabejodama įvertina šią „pamoką“ 10/10.

Visos komandos įveikė trasą, už tai buvo apdovanotos ledais, o paskui… Paskui vyko piknikas, kur dalijomės įspūdžiais (ir užkandžiais) ir, mokytojos Erikos Daukšienės žodžiais, papildėme prisiminimų skrynias.