Erudito licėjus
Paskelbtas: admin Kategorija: Naujienos Komentarai: Vienas komentaras

Buvęs ISM rektorius dr. doc. Nerijus Pačėsa steigia „Erudito“ licėjų

Išskirtinius pasiekimus brandinanti kūrybinė erdvė, kur formuojasi augančios lyderių kartos mąstymas. Tai modernios mokyklos vizija, kurią pasirinko Erudito licėjus, besikuriantis istoriniuose statiniuose pačioje Kauno širdyje – Rotušės aikštėje. Priėmimą į pradines klases pradėjusiam licėjui vadovauja švietimo profesionalas Dr. doc. Nerijus Pačėsa, ilgametis ISM Vadybos ir Ekonomikos universiteto rektorius.

„Idėja kurti išskirtinę privačią mokyklą buvo subrandinta jau seniai. Trylika metų dirbant ISM universitete dažnai susidurdavau su klausimu – kodėl jaunimas prastai pasirengęs darbo rinkai. Ir įsitikinau, jog tai susiję ne su žinių trūkumu. Tai lemia esminiai gebėjimai, kurių reikia sėkmingai ir laimingai visapusiškai asmenybei. Šie gebėjimai formuojasi ankstyvoje vaikystėje ir privalo būti neatsiejama integruoto ugdymo dalimi“, – licėjaus steigimo argumentus pabrėžė Dr. doc. N. Pačėsa.

Erudito licėjus išsiskirs ne tik aplinka, inovacijomis, tačiau ir šiuolaikišku įkvepiančiu mokymu. Ugdymo filosofijos pagrindas – Harvardo universiteto profesoriaus Dr. Tony Wagner išskirti septyni svarbiausi gebėjimai būtini sėkmei pasiekti ateities pasaulyje. Teisingai ugdomi vaiko gebėjimai skatina intelektinį smalsumą, įgalina lengvai įsisavinti žinias, suvokti jų prasmę ir taikymo galimybes, integruoti skirtingas žinias ir kurti naujas, bendradarbiaujant ir veikiant kartu.

„Licėjuje laikomasi skandinaviškosios integruoto ugdymo filosofijos, daug dėmesio skiriama aktyviems ir komandiniams mokymosi metodams, mokytojo kompetencijai ir profesionaliems gebėjimams. Į kiekvieną problemą, faktą, reiškinį žvelgiame iš vaiko pozicijų, jo akimis, remiantis jo patirtimi. Pradinukų suvokimas ir mąstymas yra nesuskaidyti, visuminiai. Todėl ugdymo turinys turi būti integralus ir atitikti šio amžiaus tarpsnio vaiko raidos ypatybes“, – teigė licėjaus įkūrėjas ir vadovas Dr. doc. Nerijus Pačėsa