Vilniuje – nauja mokykla: buvęs ISM rektorius Nerijus Pačėsa sostinėje atidaro Erudito licėjų
Šį rugsėjį Vilniuje duris atvers nauja privati mokykla: sostinės centre, erdviose patalpose Aludarių ir Pakalnės gatvių sankirtoje, kuriasi buvusio ilgamečio ISM vadybos ir ekonomikos universiteto rektoriaus doc. dr. Nerijaus Pačėsos vadovaujamas Erudito licėjus, sėkmingai veikiantis Kaune.
Erudito licėjus, anot įkūrėjų, bus pirmoji tokio tipo tarptautinė dvikalbė mokykla Vilniuje ir Kaune, formuojanti unikalų ugdymo turinį 0-12 klasėms pagal nacionalinę bei akredituotą tarptautinę Kembridžo ir Tarptautinio bakalaureato (IB) diplomo programas.
„Tikiu, kad kartu su profesionalia tarptautine komanda mes kuriame vieną pažangiausių mokyklų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Tikriausiai todėl pastaruoju metu vis sulaukdavau klausimų, kodėl Erudito licėjaus nėra sostinėje. Tad viena priežasčių, kodėl nusprendėme atverti duris ir Vilniuje – natūrali reakcija į paklausą ir poreikį. Mokykloje veiks visos klasės – nuo priešmokyklinės iki dvyliktos bei bus formuojami du mokymo srautai: anglų ir lietuvių kalbomis“, – sakė doc. dr. N. Pačėsa.
Prioritetas mąstymo ugdymui
Licėjuje laikomasi skandinaviškosios integruoto ugdymo filosofijos, daug dėmesio skiriama įtraukiems, komandiniams ir patyriminiams mokymosi metodams. Mokytojai siekia skatinti mokinių intelektinį smalsumą, pažinimo ir atradimo džiaugsmą, nuolat palaiko aukštą mokinių motyvaciją.
Bene didžiausias dėmesys skiriamas mąstymo ugdymui. Remiantis JAV mąstymo instituto mokslininkų parengta mąstymo įpročių metodika, licėjuje nuolat formuojami efektyvaus mąstymo įpročiai: impulsyvumo valdymas, tikslumas, empatiškas klausymasis, gebėjimas mąstyti apie savo mąstymą, atsakinga rizika ir kt. Visa licėjaus bendruomenė įtraukiama mokytis mąstyti efektyviai, kritiškai ir kūrybiškai bei pritaikyti šiuos gebėjimus ir technikas konstruojant efektyvią mokymo(si) programą. Taip kuriama mąstymo mokyklos ugdymo(si) aplinka.
Taip pat licėjuje didelis dėmesys skiriamas matematikos ir kalbų mokymui, emocinio intelekto ugdymui, sveikai gyvensenai ir technologiniam sumanumui.
Tarptautinė aplinka
Kaune žinomas dėl pedagogų iš Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Taivano, Pietų Afrikos Respublikos, Sakartvelo ir kitų šalių, licėjus ir Vilniuje buria tarptautinę mokytojų komandą, kurie užtikrins Kembridžo bei Tarptautinio bakalaureato (IB) programų įgyvendinimą.
„Tarptautinio bakalaureato (IB) turinys geriausiai subalansuoja žinių integraciją, aktyvų ir atsakingą mokymąsi, formuoja globaliai mąstančią ir pilietišką asmenybę. Ši programa puikiai dera su Erudito licėjaus ugdymo filosofija ir vertybėmis – licėjuje taikomi įtraukaus ir patirtinio ugdymo metodai su aktyvia komandine projektine veikla IBDP daro unikalia ir analogų neturinčia programa“, – sakė doc. dr. N. Pačėsa.
„Mokydamiesi tarpkultūrinėje aplinkoje pagal tarptautines ugdymo programas, vaikai turi puikią galimybę patirti kultūrų įvairovę ir įgyti pasitikėjimo savimi bendraujant su kitų šalių atstovais“, – akcentavo Julie Ly Chu, Erudito licėjaus tarptautinių programų vadovė.
Diegia inovacijas
Erudito licėjaus patalpos Vilniaus centre, Aludarių g. 3, praeityje tarnavo gamybos reikmėms. Pasak mokyklos įkūrėjų, simboliška, kad vienoje gražiausių sostinės vietų, netoli Neries, Tauro kalno, bei Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos, esantis pastatas bus pritaikytas švietimo ir kultūros reikmėms.
„Klasės, multifunkcinės erdvės, biblioteka, sporto, maitinimo bei laisvalaikio erdvės Vilniaus Erudito licėjuje projektuojamos taip, kad kiekvienas mokinys kasryt su džiaugsmu atvyktų į mokyklą ir čia tobulėtų, kurtų, pažintų save bei džiaugtųsi pasiekimais“, – sakė Ieva Daugėlė, Erudito licėjaus Vilniaus padalinio vadovė.
Mokyklos įkūrėjai skiria daug dėmesio ne tik mokymosi metodams ir ugdymo kokybės užtikrinimui, bet ir pažangiems techniniams sprendimams: nuo išmaniųjų lentų ir planšetinių kompiuterių iki interaktyvių grindų bei 3D spausdintuvų.
Šiuo metu Erudito licėjuje Kaune mokosi virš 300 įvairaus amžiaus mokinių. Su jais dirba per 40 pedagogų.