Katalin Baldi

Katalin Baldi

Gamtos mokslų mokytoja

Katalin labai žavi galimybė „Erudito“ licėjuje mokyti gamtos mokslų ir ESS (aplinkotyros ir visuomenės mokslų) ir padėti moksleiviams geriau suprasti mus supantį pasaulį. Ji atsakingai ir su didele aistra rūpinasi aplinkosaugos ugdymu ir mūsų planetos ateitimi. Atėjusi iš akademinės srities, kurioje praleido dešimtmečius tyrinėdama ir dėstydama universitetuose, Katalin įgijo geologijos magistrą, žemės mokslų daktaro laipsnį, dirbo su aplinkos rekonstrukcija, ir galiausiai įgijo gamtos mokslų bei aplinkos mokslų mokytojo magistro laipsnį ELTE Budapešte. Ji dirbo ir gyveno kaip tyrėja Austrijoje, Nyderlanduose ir Vengrijoje.

Savo profesinio tobulėjimo metais ji turėjo galimybę keliauti ir išbandyti save įvairiose pozicijose, pavyzdžiui, yra dirbusi tyrimų laivuose Indijos vandenyne ir Viduržemio jūroje arba padėjo ieškoti naftos ir dujų kaip geologė. „Buvo atvira šiam karjeros keliui, nes geriausiai apie mus supantį pasaulį galima sužinoti tik pilnai jį patiriant „gyvai“, – teigia Katalin. Ji planuoja į savo pamokas įtraukti realias aplinkos problemas ir praktinį mąstymą, sujungiant su kitų dalykų žiniomis, įgytomis mokykloje ir už jos ribų. Jos mokymo šventasis tikslas yra dalintis savo stipria vidine motyvacija mokytis apie mus supantį gamtos pasaulį.

Katalin daugiau nei dešimtmetį dėstė ELTE universitete Vengrijoje, tuo pačiu metu labiausiai mėgaudamasi dėstymu užsienyje kaip vizituojanti profesorė Bratislavoje (Slovakijoje), Prahoje (Čekijoje), Anžere (Prancūzijoje). Ji pradėjo vis daugiau dėmesio skirti savo mokymo įgūdžiams, įsimylėjo IB programą ir nusprendė išbandyti tarptautinę mokytojo karjerą vidurinėse mokyklose. 2023 metais ji dėstė Budapešto tarptautinėje mokykloje (ISB) kaip ESS (IBDP) ir geografijos (IGCSE) mokytoja.

„Mokausi visą gyvenimą ir esu visada pasirengusi naujiems iššūkiams“, – tikina Katalin. Laisvalaikiu ji mėgsta lauko veiklas, važinėtis dviračiu, vaikščioti, kolekcionuoja mineralus ir fosilijas.