erudito licėjus verslumas mokiniai dalyvauja expo parodoje
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Komentarai: Vienas komentaras

„Erudito“ licėjaus jaunieji verslininkai sėkmingai sudalyvavo „Kalėdos grįžta eXpo 2021“

Gruodžio pradžioje įvyko kasmetinė „Lietuvos Junior Achievement“ mugė „Kalėdos grįžta eXpo 2021“. Joje mokomosios bendrovės, dalyvaujančios „accelerator_x“ programoje, pirmą kartą pristatė savo kurtus produktus ir paslaugas. Iš viso bendrovių yra apie 800, o parodoje galima buvo išvysti 130, tarp jų ir 4 „Erudito licėjaus“ 5-10 klasių moksleivių atstovaujamas bendroves:

  • „JOB4U“ bendrovė (9 kl. Kaunas) pristatė internetinę platformą jaunimo darbo paieškoms ir buvo nominuota kaip geriausias sprendimas verslui.
  • „DoMPo“ bendrovė (10-11 kl. Kaunas) rūpinosi aplinkosauga ir pasiūlė naują sprendimą miestams – savaeiges miesto šiukšliadėžes. Ši idėja neliko nepastebėta ir gavo 2 nominacijas – inovatyviausia verslo idėja bei inovatyviausias technologinis sprendimas.
  • „Card Dealers“ bendrovė (9 kl. Vilnius) atsižvelgė į kurčnebylius ir sukūrė alfabetinės bei Morzės abėcėlės korteles, kurios būtų didelė pagalba negirdintiems mokiniams.
  • „Torquem H2O“ bendrovė (10 kl. Vilnius) savo idėją pasiūlė keturkojams draugams ir pristatė antkaklį, kurio viduje yra lankstus ir vandeniui atsparus silikoninis dubenėlis. Komisijos nariams ši idėja pasirodė verta Didžiausias eksporto potencialo nominacijos.

Licėjus didelį dėmesį skiria vienai svarbiausių XXI amžiaus kompetencijos ugdymui verslumui. Su šiais pagrindais mokiniai susipažįsta jau nuo penktos klasės. Verslumo sąvoka yra plačiai suprantama, bet pirmiausia „Erudito licėjuje“ kalbama apie kūrybiškumą. Moksleiviai skatinami kurti idėjas, kurios pradžioje gali atrodyti kaip neįmanomos įgyvendinti. Patys mokiniai sako, kad sunkiausia sugalvoti idėją, o kai ją randi, visi iššūkiai savaime išsisprendžia.

Prie didžiosios dalies bendrovių įkūrimo ir vystymo prisidėjo  Tarptautinio bakalaureato verslumo mokytojai Nuno Lage ir Kristina Celiešiūtė. Jų teigimu, kiekvienais metais mokiniai nustebina savo išradingumu ir tikslo siekimu. Pasak jų, sunkiausia dalis – verslo idėjos sugalvojimas. O kai jau turi objektą – vystyti verslumo planus ir pardavimo strategiją reikia tik noro ir gerų mentorių.