Ketvirtokų išleistuvės
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Žymos: , , , , Komentarai: Vienas komentaras

„Erudito“ licėjaus mokslo metų baigimo šventė: pradinę mokyklą baigė ir į naują etapą žengė 70 ketvirtokų

Birželio 12 ir 14 d. Vilniuje ir Kaune vyko iškilminga mokslo metų baigimo šventė: kartu su pradinių klasių mokytojomis Neringa Budryte, Jolanta Derkač, Katarzyna Christop ir Loreta Raižiene išleidome trečią ketvirtokų laidą Vilniuje ir šeštą – Kaune. Iš viso pradinės mokyklos baigimo pažymėjimai buvo įteikti 70 nacionalinių ir tarptautinės klasės moksleivių.

„Pradinė mokykla yra vienas svarbiausių gyvenimo etapų. Mokykloje tokiam pačiam džiaugsmui gali prilygti nebent mokyklos baigimas. Tačiau savo reikšme pradinės mokyklos etapas dar svarbesnis, nes mes klojame labai svarbius pamatus – vertybinius, santykių, požiūrio, pagarbos vienas kitam, išsilavinusio ir atsakingo žmogaus pamatus“, – iškilmingoje ceremonijoje būsimus penktokus sveikino „Erudito“ licėjaus įkūrėjas ir direktorius doc. dr. Nerijus Pačėsa ir linkėjo pasidžiaugti nueitu keliu, nes rugsėjį į mokyklą jie grįš jau kitokie, dar savarankiškesni dar atsakingesni, turintys dar daugiau idėjų ir savo nuomonę.

Pradinių klasių mokytojos Neringa Budrytė ir Jolanta Derkač naujajame gyvenimo etape linkėjo siekti tikslo, save pažinti, tobulėti ir nebijoti klysti. Tarptautinės klasės mokytoja Katarzyna Christop prisiminė, kokie tylūs ir ramūs jai pasirodė tie devynmečiai rugsėjo 1-ąją, ir kaip per tuos metus kiekvienas pasikeitė, kokių išskirtinių sugebėjimų turi (kas lanko akrobatiką, o kas yra neprilygstamas „Brawl Stars“ žaidėjas ar matematikas, skinantis pergales tarptautinėje matematikos olimpiadoje arba būsimas inžinierius, laisvalaikiu mėgstantis išrinkinėti skalbimo mašinas ir mobiliuosius telefonus, ir t. t.). Kauno ketvirtokų mokytoja Loreta Raižienė parengė ir savo auklėtiniams įteikė ketverių metų mokslo kelionės įsimintiniausias akimirkas. Tai tapo ketvirtokams didele ir daug emocijų sukėlusia staigmena.

Fotoknygą atminimui savo vaikams parengė ir Vilniaus ketvirtokų tėveliai. Likus porai savaičių iki mokslo baigimo šventės, mokyklos sienas puošė tėvų ir artimųjų parengti sveikinimo ir palaikymo plakatai – jautrūs, prasmingi žodžiai, papildyti šeimos nuotraukomis, sveikinimais ir linkėjimais. Tiek Vilniuje, tiek Kaune mokslo baigimo ceremonija tapo gražia ir jautria prisiminimų švente.

„Šiandien mes esame labai svarbioje stotelėje, mūsų vaikai žengia pirmuosius nedrąsius žingsnius, jie juda į jaudinančią, naujų iššūkių kupiną kelionę į vidurinę mokyklą, – kalbėjo tėveliai. – Jūs augote, tobulėjote, įgijote žinių. Kitas etapas atneš nemažai iššūkių, priimkite juos. Kiekvienas žingsnis – tai žingsnis mokslo kelionės link. Didelė padėka mokytojams, kurie vedėte vaikus per pirmuosius metus, ne tik perdavėte žinias, bet ir įdiegėte vertybes, smalsumą ir meilę mokslui.“

„Kiekvienas esate unikali Asmenybė, apdovanota talentais, kuriuos stengėmės atskleisti ir puoselėti. Jus supo nuostabūs mokytojai, kurie kasdien siekė, kad augtumėte gerais ir draugiškais žmonėmis, kad išmoktumėte kurti, taikyti įgytas žinias ir mąstyti! Žengiate į naują etapą, kuriame linkiu sėkmės, naujų patirčių ir svajonių išsipildymo“, – šiais prisiminimų knygose įamžintais direktoriaus žodžiais palydime ketvirtokus į naują etapą – pagrindinę mokyklą.