Erudito licėjaus šeimos šventė 2024
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Žymos: , , , , , , , Komentarai: Vienas komentaras

„Erudito“ licėjaus padėkos diena Kaune tapo šeimos švente: bendruomenė susibūrė bendram tikslui

Po pertraukos į Kauną sugrįžo graži ilgametė tradicija – „Erudito“ licėjaus padėkos renginys, šiemet tapęs šeimų švente. Per ją simboliškai padėkojame tėveliams už buvimą kartu, už palaikymą, už bendrystę. Visi 0–10 klasių tėveliai, seneliai ir artimieji birželio 3-iosios popietę rinkosi VDU Didžiąją salę pasidžiaugti laime pabūti kartu ir pažiūrėti visos mokyklos bendruomenės ruošto muzikinio spektaklio „Laimė yra lapė“.

Spektaklį rašytojos Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės knygos „Laimė yra lapė“ motyvais kūrė visa bendruomenė: į kūrimo procesą įsitraukė ne tik mokytojai, administracija, mokiniai, kurių pasirodymai ir muzikiniai numeriai papildė vaidinimą, bet ir „Erudito“ licėjaus įkūrėjai Nerijus ir Laima Pačėsos. Mokyklos direktorius doc. dr. N. Pačėsa su mokyklos jauniausiaisiais pradėjo renginį –svarstė, kas yra laimė, kur jos ieškoti ir ar gali pirmadienis būti laimingas.

„Mama man sako, kad pirmadienis – pati sunkiausia diena, o aš nesutinku, aš sakau, kad pirmadienis – laimingiausia diena!“ – sako vienas. Kitas pritaria: „Man irgi patinka pirmadienis, nes būnu labai pasiilgęs draugų.“

„O jūs, direktoriau, ar pirmadieniais būnate laimingas?“ – klausia trečias.

„Geras klausimas, – atsako direktorius. – Tik vaikai gali taip giliai mąstyti.“

„Ką reiškia mąstyti giliai?“

„Tai reiškia galvoti apie tai, ko nematai, ko dažnai nežinai, bet nori žinoti. Kaip, štai, jūsų klausimas, ar pirmadieniais aš esu laimingas. Aš labai laimingas, kad visi mes sukūrėme nuostabią mokyklą, kurioje mokosi laimingi vaikai, juos augina nuostabūs tėveliai, vaikus moko šaunūs mokytojai, visais rūpinasi administracijos žmonės ir visi kartu mes esame laimingi.“

Būtent mokyklos įkūrėjams nuo pat „Erudito“ licėjaus įkūrimo pradžios kilo mintis kasmet baigiantis mokslo metams surengti padėkos dieną, per kurią pabūtume kartu, vieni kitiems padėkotume už metus ir pasidžiaugtume bendryste.

Džiugina aktyvus tėvų įsitraukimas

„Erudito“ licėjaus įkūrėjai Nerijus ir Laima Pačėsos džiaugiasi, kad į mokyklos bendruomenės gyvenimą ir net ugdymą aktyviai įsitraukia ir tėvai – pasakodami apie profesijas ir norėdami atskleisti jų įvairovę, tėvai padeda rengti kontekstines pamokas skirtingose darbovietėse, kviečiasi moksleivius į savo įmones, patys noriai ateina į mokyklą, į pamokas. Šį įsitraukimą palankiai įvertino ir neseniai „Erudito“ licėjuje Kaune lankęsis IB konsultantas iš Londono Stuartas Brainas.

Renginyje padėkomis ir glėbeliu kvepiančių apelsinų buvo apdovanoti aktyviausi tėveliai:  Ingrida ir Modestas Povilaičiai, Elena ir Sigitas Stankevičiai, Rolandas Mileris, Šarūnė ir Juozas Proškevičiai, Aivaras ir Milda Astrauskai, Liudvikas ir Asta Morkūnai, Rasa Juodišienė, Fausta Drūlytė, Giedrė ir Egidijus Šimeliai, Tautvydas ir Emilija Vikšraičiai, Giedrė Mockienė, Vestina Gaveikienė, Greta Norkienė, Irma Dzikaitė-Rimkė ir Richard Rimkus, Agnė Stasiškienė.

„Mes nuolat akcentuojame partnerystę – mokinio, mokyklos, jos bendruomenės ir šeimos. Čia vienas iš tų momentų, kada galime tą bendrystę parodyti, pademonstruoti, padėkoti, tuo pačiu tai nuoširdi ir puiki proga pasidžiaugti buvimu kartu, parodyti, kiek visi turime kūrybinio potencialo ir jį parodyti“, – sakė „Erudito“ licėjaus įkūrėjas ir vadovas doc. dr. N. Pačėsa.

„Mūsų padėkos diena tapo šeimos švente. Nuo pat „Erudito“ licėjaus įkūrimo, po pirmų metų, norėjom susibūrę visiems padėkoti – bendrystė yra didelė vertybė ir laimė, – apie nuo pat mokyklos įkūrimo puoselėjamą padėkos dienos – o dabar ir šeimos dienos – tradiciją pasakoja L. Pačėsienė. – Pandemija ir karantinas šiek tiek pristabdė mūsų padėkos šventės tradiciją, bet labai džiaugiamės, kad šiemet renginys atgimė ir galėjome padėkoti savo šeimoms. Laimė šiandien tvyrojo ore.“

Renginio metu galima buvo išgirsti daug laimės apibrėžimų. Laimė – tai ir ledai karštą vasaros dieną. „Laimė esu aš! Tėveliams, seneliams, draugams – aš laimė.“ Laimę gali dovanoti net spalvos, „o laimės spalva ryški ir saldi kaip apelsinas“. Laimė yra draugystė, dėkingumas, buvimas kartu, mylinti širdis namie ir šiltas arbatos puodelis, net karšta bandelė su įdaru, kurią reikia suvalgyti dar šiltą. O kartais laimė ateina kaip lapė. Net ir pirmadieniais! Laimė yra didžiulė paslaptis, tačiau ją randa tik patys nuoširdžiausi. Leiskitės kasdien į laimės paieškas ir jūs! Tik nepamirškite, kaip pataria Lapė, visko, kas įvyko, apžiūrėti iš visų pusių, nes geri dalykai kartais paaiškėja po kurio laiko.

Kviečiame dar kartą išgyventi džiaugsmingas buvimo kartu akimirkas vartant virtualią šeimos šventės nuotraukų galeriją.