Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Komentarai: Vienas komentaras

„Erudito“ licėjus investuoja į naują mokyklos pastatą Vilniuje

„Erudito licėjus“ nuo šiol turės nuosavas patalpas sostinėje – mokykla kartu su Mariaus Jakulio Jason šeimos turtą valdančia bendrove „Mūsų ateities investicijos“ bei „Orion Wealth“ partneriais įsigijo pastatą Aguonų gatvėje, Vilniuje.

Aguonų g. 26 esantį pastatą šiuo metu nuomojasi valstybei priklausanti įmonė Energijos skirstymo operatorius (ESO), tačiau po atlikto remonto 2022m. rugsėjį čia duris atvers „Erudito licėjus“. Net 6.500 kv. m. dydžio pastatas bus moderniai pritaikytas mokyklos bendruomenės poreikiams ir išsiskirs itin technologiškai pažangiais sprendimais.

Mokyklos įkūrėjas ir vadovas Nerijus Pačėsa teigia, jog naujos patalpos suteiks dar didesnes galimybes gerinti mokinių švietimo sąlygas. „Norime pasidžiaugti, kad jau kitais metais Vilniaus „Erudito licėjus“ persikels į nuosavas patalpas ir pastate bus įdiegti naujausi technologiniai, edukaciniai ir ergonominiai sprendimai. Mokykla turės erdvų kiemą, sporto salę, specializuotas klases, multifunkcines erdves ir baseiną. Nuosavų patalpų įsigijimas labai svarbus žingsnis mokyklos vystyme.“ – sako N. Pačėsa.

Šiuo metu „Erudito licėjus“ pradinio ir pagrindinio ugdymo veiklą vysto dviejose vietose – Kaune bei Vilniuje. Tai – pirmoji tokio tipo tarptautinė dvikalbė mokykla Vilniuje ir Kaune, formuojanti unikalų ugdymo turinį 0-12 klasėms pagal nacionalinę bei akredituotas tarptautinę Kembridžo ir Tarptautinio bakalaureato (IB) diplomo programas.

Licėjaus patalpas projektuoja vienas žymiausių Lietuvos architektų, daugybės išskirtinių projektų autorius Gintautas Natkevičius.

„Pats mokyklos pavadinimas parodo, kad mokykla kitokia – moderni ir solidi. Vaikai nuo mažų dienų nori būti suaugusiais, todėl pasirinktas kelias– ramus ir aiškus pastatas mokyklai. Mokyklos viduje pasiūlėme švarią, aiškią struktūrą. Licėjaus interjeras bus šiuolaikiškas ir santūrus. Tikiu, kad patys vaikai ir jų buvimas ten su jų energija ir daiktais atsvers mūsų kuriamą santūrumą, bet kartu tai netaps chaosu, nes bus balansas tarp mūsų kuriamų erdvių paprastumo ir mokinių užpildymo jose.“ – sako architektas Gintautas Natkevičius.

Mokyklos įkūrėjas ir vadovas doc. dr. Nerijus Pačėsa teigia, jog naujos patalpos suteiks dar didesnes galimybes gerinti mokinių švietimo sąlygas. „Norime artėti prie gero balanso tarp klasių ir bendrų ugdymo erdvių, kuriose realizuosime bendradarbiavimui tinkamus formatus, galėsime puoselėti atvirus ir kūrybinius ugdymo formatus, pagrįstus projektinę moksleivių veikla. Tai – ugdymo ateitis. Mokykla turės erdvų kiemą, sporto salę, specializuotas klases, multifunkcines erdves ir baseiną. Nuosavų patalpų įsigijimas labai svarbus žingsnis mokyklos vystyme.“ – sako N. Pačėsa.