„Erudito“ licėjus toliau auga: oficialiai pristatytas naujas korpusas Vilniuje
Pačiame Vilniaus centre erdviose ir moderniose patalpose įsikūręs „Erudito“ licėjus 2023-iųjų mokslo metus pasitiko pasipildęs naujomis patalpomis. Naujojo korpuso atidarymas spalio 23 dieną užbaigė antrąjį „Erudito“ licėjaus mokyklos etapą. 6 aukštų „Erudito“ licėjaus korpusas atidarytas šalia pirmojo mokyklos pastato ir mokyklos patalpas praplėtė iki 7,3 tūkst. m2.
Drauge su partneriais „Taurus Wealth“ ir „YIT Lietuva“ įrengtos modernios specializuotos klasės, daugiafunkcės bendrosios ir laisvalaikio erdvės, ergonomiškos darbo vietos. Naujojo A energinio naudingumo klasės „Erudito“ licėjaus korpuso plotas siekia daugiau kaip 2,8 tūkst. m2. Jame įrengtos 25 klasės, bendruomenės renginių erdvė, STEAM šiuolaikinių technologijų laboratorija, suplanuota šiuolaikiška valgomoji erdvė ir kt.
Įgyvendinant projektą, didelis dėmesys skirtas bendradarbiavimą, komandinį darbą ir tarpdiscipliniškumą įgalinantiems sprendimams, o licėjaus erdvės suprojektuotos taip, kad vidaus interjeras praturtintų ugdymo procesą.
Architektūriniais projekto sprendimais rūpinosi architektas Gintautas Natkevičius ir jo komanda. Jam buvo įteikta „Erudito“ licėjaus vadovo N. Pačėsos pasirašyta padėka.
„Pats mokyklos pavadinimas rodo, kad mokykla kitokia – moderni ir solidi, taigi ir interjeras šiuolaikiškas ir santūrus. Pasirinktas kelias – ramus ir aiškus pastatas mokyklai, mokyklos viduje pasiūlėme švarią, aiškią struktūrą“, – teigia G. Natkevičius. Patalpų projektuotojas sako tikintis, kad patys vaikai ir jų buvimas bei energija atsveria interjero santūrumą ir sukuria erdvių paprastumo ir mokinių užpildymo jose balansą.
„Erudito“ licėjaus ugdymo filosofija yra progresyvi ir orientuota į visapusišką asmenybės lavinimą. Dėl to naujajam pastatui pasirinkti architektūriniai sprendimai yra modernūs, išskirtiniai ir puikiai atspindi novatorišką licėjaus ugdymo filosofiją bei ugdo mokinių estetini skonį“, – teigia „Erudito“ licėjaus įkūrėjas ir vadovas dr. Nerijus Pačėsa.
Atidarymo proga surengtoje panelinėje diskusijoje apie visapusiškos asmenybės ugdymą dalyvavo „Erudito“ licėjaus įkūrėjas ir direktorius dr. Nerijus Pačėsa, kuris dar skaitė pranešimą apie ateities švietimo gaires ir ateities kompetencijų ugdymą, pastato architektas Gintautas Natkevičius, investuotojas, filantropas Marius Jakulis Jason, „Erudito“ licėjaus virtuvės šefas Gian Luca Demarco, šiuolaikinių technologijų mokytoja Justina Rinkūnienė ir nacionalinių pradinių klasių mokytoja, tarptautinio bakalaureato pradinėms klasėms programos (IB PYP) koordinatorė Dalia Valaikienė.
Tomo Bauro (lrytas.lt) nuotrauka