Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Žymos: , , , , Komentarai: Vienas komentaras

IB abiturientė Goda Songailaitė: Išlikti motyvuotai padėjo supratimas apie savo progresą

Šiemet tarptautinio bakalaureato diplomo studijų programą (IBDP) „Erudito“ licėjuje baigusi Goda Songailaitė pasakoja, kas ją labiausiai įkvėpė ir motyvavo šioje tarptautinėje programoje, kaip pavyko pasiruošti egzaminams ir kokių praktinių patarimų ji turi būsimiems ir esamiems IB moksleiviams.

Kais palaikė tavo motyvaciją per visus dvejus IB diplomo programos metus?

Supratimas apie savo progresą padėjo man išlikti motyvuotai. Manau, kad svarbu pripažinti, jog tavo pastangos visada atsiperka, nors tai ne visada pasireiškia pažymiais. Tikiu, kad svarbiausi yra maži pasiekimai, kuriuos kartais gali pastebėti tik pats. Tokie subtilūs patobulėjimai, kaip praturtėjęs žodynas, įtikinamesni argumentai ir aiškesnė minčių raiška gali suteikti gilesnį pasitenkinimo jausmą. Tai man labiausiai padėjo. Atradimai, kad aš tobulėju, yra tai, ką branginu savo mokymosi kelionėje. Būti smalsiam ir leisti savo smalsumui peržengti mokymosi medžiagą taip pat yra veiksmingas būdas išlikti motyvuotam. IB diplomo programoje reikia giliai suprasti mokymo programą, todėl ją nagrinėsi dvejus metus. Leisdamas sau tyrinėti susijusias temas ir gilintis į tai, kas yra už mokymo programos ribų, gali padėti pamatyti studijų medžiagą iš kitos perspektyvos ir įvertinti jos vertę.

Kaip ruošeisi IB egzaminams ir kokių patarimų turi, kaip padaryti tą veiksmingai?

Pradėjau ruoštis egzaminams likus 4 mėnesiams iki jų pradžios. Man efektyviausia taktika buvo kurti savo užrašų santraukas ir dažnai jas peržiūrėti. Be to, sukūriau terminų ir sąvokų korteles, stengiausi kasdien jas peržiūrėti. Kai jau gerai mokėjau teoriją, sprendžiau daug ankstesnių egzaminų užduočių ir pačių sukurtų egzaminų stiliaus klausimų. Tačiau svarbu vertinti savo darbą ir analizuoti rezultatus. Šis aktyvus požiūris leidžia suprasti, kur reikia tobulėti, ir nustatyti temas, kurioms reikia skirti daugiau dėmesio. Tai padėjo man taupyti laiką, nes žinojau, kaip prioritetizuoti užduotis ir susitelkti į svarbiausias dalis.

Manau, kad kitas svarbus pasiruošimo tikslas yra rūpintis savo gerove. Nustačiau sau rutiną, kuri apėmė bent 8 valandas miego, meditaciją, gerą mitybą ir fizinį aktyvumą. Prieš egzaminus buvo sunku rasti laiko, bet tai labai prisidėjo prie mano pažangos. Sunku kontroliuoti visus veiksnius, kurie gali turėti įtakos tavo rezultatams egzaminuose, bet rutina, kuri optimizuoja tavo sveikatą, tikrai padės pasiekti geresnių rezultatų. Taip pat egzaminams ruošiausi bibliotekoje. Siūlau visiems studentams susirasti vietą, kurioje jie jaustųsi susikoncentravę ir motyvuoti. Susiejus susikaupimą ir mokymąsi su konkrečia vieta, net jei jautiesi nemotyvuotas ar pavargęs, gali pradėti dirbti.

Apibendrinti patarimai:

  • Pradėk ruoštis anksti.
  • Kurk korteles ir užrašų santraukas, kurias galėtum dažnai peržiūrėti.
  • Kurk savo egzaminų stiliaus klausimus, vertink savo darbą ir analizuok rezultatus.
  • Geriau kiekvieną dieną mokytis bent po 30 minučių, nei paskutinę minutę ilgas mokymosi sesijas.
  • Išlaikyk sveiką gyvenimo būdą ir rutiną.
  • Rask vietą mokymuisi (labai tinka biblioteka).
  • Jei jauti nemotyvaciją, dalyvauk veiklose, nesusijusiose su mokymusi, pvz., sportu, hobiais, bendravimu.
  • Formuok studijų grupes, kuriose kiekvienas studentas turės pasiruošti pristatyti temą.

Ar galėtum pasidalinti ištekliais ar įrankiais, kurie tau buvo ypač naudingi mokantis IB?

Prisijungiau prie kelių IB studentų grupių internete. Šiose bendruomenėse studentai iš viso pasaulio dalinosi savo užrašais ir įžvalgomis apie turinį. Buvo naudinga suprasti, kad visi IB studentai turi savo požiūrius į mokymo medžiagą. Psichologijos pamokoms man patiko „Themantic Education“. Tai nuostabus šaltinis, kuriame gali rasti patarimų, vaizdo įrašų, temų santraukų ir daug daugiau naudingų įrankių. Kompiuterių mokslui naudojau svetainę „Computer Science Cafe“. Jos struktūruota temų pateikimo sistema neleis pasimesti tarp daugybės sąvokų ir pagrindinių terminų, kuriuos reikės žinoti egzaminams. Užrašams rašyti naudojau „Notion“. Manau, kad tai buvo vienas naudingiausių įrankių mokantis IB. Tai programa užrašams daryti, turinti daug funkcijų, kurios užtikrins, kad tavo užrašai būtų organizuoti ir kokybiški. Be to, dalinausi užrašais su keliais savo bendraklasiais, ir visi kartu dirbome siekdami sukurti optimalius užrašus.