VI IB PYP projektų pristatymas
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Žymos: , , , , Komentarai: Vienas komentaras

IB PYP projektų pristatymai: Kaip mes dalinamės planeta?

Paskutinis šių mokslo metų projektų rytmetis ir šeštosios IB PYP temos „Kaip dalinamės planeta?“ temos pristatymas pradinių klasių moksleiviams sutapo ir su mokslo metų pabaigos refleksija. Taigi ko išmokome per tuos metus?

Analizuodami ir gilindamiesi į šeštą IB PYP temą, 0–4 klasių moksleiviai siuntė aiškią žinutę apie gamtos ir energijos išteklių taupymą. „Savo projektais jie kalbėjo apie tai, kad renkasi ekologiškesnį rytojų“, – apibendrino antrokų mokytoja Jūratė Babickienė.

„Tai tema apie mus – žmones, kurie dalinamės šia planeta su augalų ir gyvūnų pasauliu. Ši tema yra apie mūsų teises ir mūsų atsakomybę: apie dalinimąsi besibaigiančiais ištekliais su kitais pasaulio žmonėmis; apie rūpinimąsi skurstančiaisiais; apie santykius tarp žmonių ir tarp valstybių; apie vienodas galimybes į mokslą, sveikatos sistemą visiems planetos gyventojams; apie taiką pasaulyje ir konfliktų sprendims. Visiems užteks vietos po Saule. Dalinkimės planeta!“ – taip temą su savo mokiniais aptarė pradinių klasių mokytoja, IB PYP koordinatorė Rūta Gudynienė.

Pirmokai, reflektuodami šeštos temos rezultatus, priėjo prie išvados, kad ne mes dalinamės planeta, o planeta dalinasi su mumis.

Pradinių klasių mokytojos pastebėjo, kad per tuos projektinius metus sustiprėjo ir klasės bendruomenės savybės – vienybė, draugiškumas, empatija, palaikymas, bendruomeniškumas, moksleiviai vis geriau dirba grupėse ir geba atlikti pasiskirstytas užduotis.

Jau tapo įprasta per projektų pristatymus sulaukti svečių: ir šį kartą tėvai ir palaikymo komandos rinkosi į klases, į projektų pristatymą, rašė refleksijas, patarimus ir pagyrimus, bet ir patys gavo užduočių – sprendė vaikų pamėgtas viktorinas „Kahoot“ (trečiokai Vilniuje tėvus pakvietė į kavinę „Take A Break“, kur surengė virtualų protmūšį), atsakinėjo į išradingus klausimus. Kai kurie mokinių iškelti klausimai, pavyzdžiui, ar reikia galvoti ir kalbėti apie vartojimo mažinimą, kodėl reikia rūšiuoti, kaip apsaugoti tai, kas gyva, verčia susimąstyti.

Pristatymų akimirkos