Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Žymos: , , Komentarai: Vienas komentaras

Iššūkis ne tik vaikams, bet ir tėvams: nacionalinį diktantą „Erudito“ licėjaus moksleiviai rašys kartu su tėvais

Sakoma, kad geras pavyzdys įkvepia, o „Erudito“ šeimos nacionalinį diktantą rašo kartu! „Erudito“ licėjus Vilniuje ir Kaune kviečia 5–11 klasių moksleivių tėvelius palaikyti savo vaikus ir kovo 15 dieną, 11 val., „Erudito“ licėjuje Vilniuje (Aguonų g. 26) ir Kaune (J. Gruodžio g. 9) kartu rašyti nacionalinį diktantą.

Vieniems tai proga pasitikrinti rašybos ir skyrybos įgūdžius, kitiems – pasivaržyti, tačiau visiems tai galimybė didžiuotis unikalia lietuvių kalba, o ir padarius klaidų – išmokti ko nors naujo. Kasmet diktantą rašo apie 30 tūkstančių žmonių Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Pasak Kauno „Erudito“ licėjaus lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Jurgitos Maironienės, nacionalinis diktantas – tai graži pilietinė tarptautinė iniciatyva, jau keturioliktą kartą kviečianti suaugusiuosius ir moksleivius dalyvauti šiame raštingumo konkurse.

„Kokia unikali ir turtinga lietuvių kalba, kiekvienas mūsų prisimename, kada turime perteikti žodžius raštu, prisiminti visas rašybos bei skyrybos taisykles, išimtis. Mūsų kalba saugi ir puoselėjama tada, kai vartojama bendruomenėse, kai ji jungia žmones kaip socialinis ryšys, todėl „Erudito“ licėjaus lituanistai kviečia į mokyklą atvykti tėvelius ir nacionalinį diktantą kovo 15 dieną rašyti kartu su savo vaikais bei visiems drauge patirti bendrystės jausmą ir pasididžiavimo vertą iššūkį“, – kartu rašyti nacionalinį diktantą kviečia lietuvių kalbos mokytoja J. Maironienė.

Nacionalinis diktantas vyks kovo 15 dieną, 11 val., jis bus transliuojamas per LRT radiją. Vilniaus ir Kauno „Erudito“ licėjuje diktantas bus klausomas ir rašomas tuo pačiu laiku. Diktantą rašys po du moksleivius iš kiekvienos klasės.

100 geriausiai parašiusiųjų bus kviečiami į nacionalinio diktanto finalą gegužės mėnesį Vilniuje. Finalo dalyviai varžysis raštingiausio mokinio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

Kviečiame tėvelius registruotis, nes vietų skaičius ribotas!

Registracija: https://forms.gle/8Wn77jyLA1BKNerp7

Daugiau informacijos apie nacionalinį diktantą: https://diktantas.lrt.lt/.