Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Žymos: , , , , Komentarai: Vienas komentaras

Kauno „Erudito“ licėjuje lankosi IB konsultantas iš Londono: sužavėjo tėvų įsitraukimas ir mokinių gebėjimai

IB konsultantų vizitas „Erudito“ licėjuje – svarbus perėjimo prie IB PYP akreditacijos etapas. Vasario mėnesį Vilniaus padalinyje viešėjo konsultantė iš Vokietijos, šiomis dienomis Kaune įsikūrusiame „Erudito“ licėjuje lankosi svečias iš Londono – tarptautinio bakalaureato konsultantas, Londono Southbank tarptautinės mokyklos vadovas Stuartas Brainas.

IB konsultantų tikslas – įvertinti IB PYP programos įgyvendinimo pažangą mokykloje, veiksmų planą, pabendrauti su mokytojais ir mokiniais. Ypač glaudžiai visus šiuos metus IB konsultantas S. Brainas bendradarbiavo su IB PYP koordinatore, pradinių klasių mokytoja Rūta Gudyniene, todėl, sako, apie „Erudito“ licėjų jau buvo susidaręs nuomonę. „Man paliko įspūdį tiek jūsų mokykla, tiek susitikimas su tėvais ir moksleiviais – jie pasirodė labai žingeidūs, smalsūs, įsitraukę, matyti, kad yra gerai susipažinę su IB PYP principais, – įspūdžiais dalijosi S. Brainas. – Taip pat man labai patiko stebėti pamokas.“ Įspūdį svečiui paliko ir miestas. „Artimiausiuose planuose netolimoje ateityje – dar kartą sugrįžti į Kauną ir patyrinėti šį miestą kartu su savo žmona.“

Šis vizitas – tai svarbus perėjimo prie IB PYP programos akreditacijos etapas. „Erudito“ licėjus yra IB PYP programos (angl. The International Baccalaureate Primary Years Program) mokykla kandidatė. „Erudito“ licėjus nuo 2020 metų vykdo IBDP (tarptautinio bakalaureato diplomo studijų) programą 1112 klasių moksleiviams, todėl IB PYP įvedimas priešmokyklinėse ir pradinėse klasėse – žingsnis į platesnę programą, atspindinčią mūsų švietimo filosofiją. Mes išlaikome esamą ugdymo planą ir jį deriname su IB PYP ugdymo programos principais ir metodais.

IB PYP siūlo tyrimais grįstą, tarpdisciplininę mokymosi programą, kuri stiprina supratimą apie įvairius dalykus jungiančius ryšius. Programa daug dėmesio skiria kontekstiniam ir patyriminiam bei mąstymo ugdymui, projektinėms veikloms.

„IB konsultanto iš Londono vizitas mokykloje patvirtino, kad einame teisingu keliu ir labai gerai suprantame bei dirbame pagal tarptautinio bakalaureato pradinėms klasėms programos filosofiją, – teigia IB PYP koordinatorė Kaune Rūta Gudynienė. –  Konsultantas negailėjo pagyrų mūsų mokyklai, jos vadovams, mokytojams, tėvelių ir mokinių bendruomenei. Jis pastebėjo, kad šioje mokykloje mokymas yra orientuotas į mokinį, į jo kompetencijų tobulinimą, savarankiškumo ir atsakomybės ugdymą. Vaikai moki mąstyti globaliai.“

Pasak pradinių klasių mokytojos ir IB PYP koordinatorės R. Gudynienės, svečias buvo sužavėtas „Erudito“ licėjaus pradinukų anglų kalbos žiniomis ir įgūdžiais, įvertino, kad vaikai moka bendrauti ir bendradarbiauti, gali puikiai įverdyti, kokias mokinio profilio savybes ar kokius įgūdžiusjie ugdo savyje tam tikrose situacijos, jie geba argumentuoti ir kritiškai mąstyti.

Jei ir jūs norite prisijungti prie tarptautinės IB PYP bendruomenės, pradėkite nuo priešmokyklinės ar pradinės klasės jau dabar: https://erudito.lt/priemimas/pradines-klases/.