Kodėl lietuvių šeimos renkasi tarptautinį ugdymą anglų kalba jau nuo pradinių klasių?
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Komentarai: Vienas komentaras

Kodėl lietuvių šeimos renkasi tarptautinį ugdymą anglų kalba jau nuo pradinių klasių?

Nuo šio rugsėjo Vilniaus centre duris atveria privati tarptautinė mokykla – Erudito licėjus, kuri Kaune skaičiuoja jau penktus įtraukaus ir motyvuojančio ugdymo metus. Dvylikametėje mokykloje nuo priešmokyklinės iki dešimtos klasės dirbama pagal akredituotą tarptautinę Kembridžo programą, o vyresnieji šį rudenį pradeda mokytis pagal pasaulyje itin vertinamą ir geriausių universitetų pripažįstamą Tarptautinio Bakalaureato Diplomo Programą. Kaune subūręs daugiau nei tris šimtus mokinių, šiemet Vilniuje Erudito licėjus startuoja su daugiau nei šimto mokinių bendruomene ir naujus mokslo metus pasitinka su profesionaliais pedagogais iš viso pasaulio: nuo Danijos iki Jungtinių Amerikos Valstijų, nuo Didžiosios Britanijos – iki Pietų Afrikos Respublikos ir Taivano.

Erudito licėjus – akredituota Kembridžo ir IBDP mokykla

Akredituota tarptautinė Kembridžo programa (Cambridge Assessment International Education) – viena populiariausių pasaulyje programų, skirta 5-19 metų amžiaus vaikams. Šiuo metu Kembridžo tinklui priklauso daugiau kaip 10 000 mokyklų iš daugiau nei 160 šalių. Vienas svarbiausių šios tarptautinės mokymosi programos išskirtinumų – gebėjimas sužadinti mokinių norą mokytis.

„Erudito licėjuje siekiame, kad pamokos būtų ne tik įdomios ir įtraukios bet ir rezultatyvios. Čia labai svarbi mokytojo rolė, kuris dažnai atlieka moderatoriaus vaidmenį – skatina polemiką valdo grupės dinamiką, formuoja tokias užduotis, kurios dažnai neturi aiškaus apibrėžimo, todėl moksleiviai ieško orginalių situacijų sprendimo būdų, kuria naujas sąvokas. Džiugu, kad toks mokymosi procesas skatina ir visapusišką smalsumą – motyvuoja domėtis pasaulinėmis aktualijomis, tokiomis, kaip klimato kaitos sumažinimas ar pandemijos suvaldymas. Tai sudaro sąlygas suvokti, kad žinios, kurias įgyja moksleiviai, yra prasmingos ir pritaikomos praktikoje. Erudito licėjaus tikslas – ugdyti pasaulio piliečius, todėl į savo komandą pakvietėme pradinio, pagrindinio ir gimnazinio ugdymo specialistus ir iš viso pasaulio.“ – teigia licėjaus įkūrėjas ir vadovas doc. dr. Nerijus Pačėsa.

Šiais metais Erudito licėjus papildė ir akredituotų Tarptautinio Bakalaureato Diplomo Programos (IBDP) pasaulio mokyklų tinklo gretas. Tarptautinis bakalaureatas pasaulyje vykdomas nuo 1968 m. Ir susideda iš keturių programų, apimančių pradinį ir pagrindinį išsilavinimą. „Garsiausia programa, IB diplomo (dažniausiai vadinamas tiesiog IB), yra subalansuota švietimo programa su baigiamaisiais egzaminais, rengianti 16–19 metų moksleivius ir padedanti jiems užtikrinti sėkmę ne tik universitetuose, bet ir tolimesniame gyvenime. Ši žymiausių pasaulio universitetų pripažinta programa padeda moksleiviams tapti globalia pasaulio visuomenės dalimi.“ – įsitikinusi Julie Ly Chu, Erudito licėjaus tarptautinių programų vadovė.

Kodėl lietuvių šeimos renkasi tarptautinį ugdymą?

„Tarptautinį išsilavinimą lietuvių šeimos renkasi dėl keleto priežasčių. Vieni planuoja išvykti į kitą šalį, todėl siekia, kad jų vaikai mokytųsi pagal pasaulyje pripažįstamas programas, ar net būtų įgiję atskirų lygių sertifikatus ir taip lengviau įsitrauktų į ugdymo procesą užsienio mokyklose. Kiti būna neseniai grįžę gyventi į Lietuvą iš svetur. Treti siekia lavinti anglų kalbą: tarptautinėse klasėse ne tik daugiau anglų kalbos pamokų, ji taip pat vartojama dėstant daugelį kitų mokomųjų dalykų, be to, į anglų kalbos vartojimą pasineriama ir kasdien bendraujant su mokytojais bei klasės draugais.“ – vardina Rokas Balčiūnas, Erudito licėjaus direktoriaus pavaduotojas ugdymui.

Tarptautinės klasės moksleivius ir jų šeimas traukia ne tik akademiniai pasiekimai, bet ir mokėjimo mokytis bei komunikacijos kompetencijų ugdymas: „mokiniai jau ankstyvame amžiuje pradeda formuotis nuostatą, kad svarbiausia ne įvertinimas, kurį gauna, bet gebėjimai, kuriuos jie išsineša. Labai svarbi yra ir atvirumo kitoms kultūros, o kartu ir naujovėms arba kitokioms, originalioms idėjoms.“ – priduria Rokas.

Erudito licėjaus bendruomenės narė, penktoko ir pirmokės mama Sandra Kerzienė teigia, jog tarptautinį ugdymą savo vaikams pasirinko neatitiktinai: „dar gyvendami Didžiojoje Britanijoje pradėjome mokyklos paieškas – svarstėme, kurioje mokykloje Kaune vaikai galėtų tęsti mokslus. Nesinorėjo, kad vaikai patirtų stresą pereidami iš tarptautinės integruoto ugdymo mokyklos į kitokio tipo, tad pradėjome ieškoti atitikmens Kaune ir radome Erudito licėjų, kuriame tais metais kaip tik buvo kuriamos pirma ir penkta tarptautinės klasės. Apsilankę apsidžiaugėme ir nei kiek nesigailime iki šiol.“. Dviejų vaikų mama džiaugiasi, kad pirmenybė šioje mokykloje teikiama integruotam ugdymui, ji žavisi mokinių ir mokytojų tarpusavio santykių kultūra: „didžiausias įvertinimas yra tai, kad vaikai net šeštadieniais nori važiuoti į mokyklą ir negali niekaip sulaukti pirmadienio.“ – šypsosi Sandra.

Tarptautinėms programoms – profesionalai iš viso pasaulio

Erudito licėjuje tarptautinis ugdymas organizuojamas pradinių, pagrindinių ir gimnazinių klasių mokiniams, klasėse ugdymas vyksta anglų kalba, o šių klasių pedagogai – tarptautinę patirtį turintys profesionalai.

Šiais metais licėjaus komandą papildo tiesiai iš Niujorko į Vilnių atvykstantis amerikietis Uwe Gustav Anselm, skaičiuojantis ilgametę matematikos IB mokytojo patirtį, Andrew Hennigan – tarptautinės Kembridžo programos gamtos mokslų ir matematikos mokytojas, Merle Lange, mokiusi pradinukus Tanzanijoje, Naujoje Zelandijoje, o dabar prisijungsianti, kaip tarptautinės Kembridžo programos pradinių klasių vadovė.

Prie tarptautinės licėjaus komandos šiais metais jungiasi ir daugiau stiprių pedagogų: iš Danijos atvyksta net penkiomis kalbomis gebantis komunikuoti David Brisson. Komandą taip pat papildys pradinių klasių mokytojos Mirah Stein iš Keiptauno ir Jessie Francis, dirbusi Danijoje bei Italijoje.