BBR SCHS

Tarptautinių programų direktorius

Brian Philip Brackrog

Pedagogas ir socialinių mokslų srities mokslininkas, sutelkęs dėmesį į lygybės sritis. Turi daugiau nei dvidešimties metų tarptautinės vadovavimo mokytojams patirties, ugdant jų komandas ieškoti įvairių galimybių, su kuriomis susiduria mokyklos spręsdamos sudėtingus švietimo klausimus. Brianas turi švietimo magistro laipsnį, socialinių mokslų bakalauro laipsnį ir sertifikuotą mokytojo kvalifikaciją, kuriuos įgijo „University of Phoenix“ ir „San Diego State University“ Amerikoje. Brianas domisi  ekonomika, dizainu. Jis tiki akademinės institucijos svarba, ugdant nepriklausomus, stiprius ir prisitaikančius mokinius, kurie turi galimybę formuoti teigiamą pokytį pasaulyje. Pastaruosius 15 metų Brianas dirbo Europoje –Romoje, Berlyne, Londone ir su džiaugsmu pradeda naują kelionę Vilniuje su „Erudito“ licėjumi.

Laikosi nuostatos, kad švietimas yra didžiausias lygybės skatinimo veiksnys, kuris prisideda prie laisvos ir teisingos visuomenės kūrimo.

Erudito licėjaus Vilniaus ir Kauno Tarptautinio bakalaureato komanda psichologijos mokytoja

Tarptautinio bakalaureato psichologijos mokytoja

Monika Aleksė

Monika 2019 m. baigė sveikatos psichologijos magistrantūros studijas Vytauto Didžiojo universitete, šiuo metu ten pat studijuoja psichologijos doktorantūros studijose. Monika nuolat kelia savo kvalifikaciją ir domisi psichologijos mokslo naujovėmis, rengia mokslines publikacijas, domisi žmogaus teisių problematika, užsiima visuomenine veikla bei praktine psichologo veikla. Iš tiesų nuo pat pirmos klasės iki dabar Monika neturėjo pertraukos nuo mokslų, tad atėjo laikas dalintis žiniomis! Psichologo darbas ir savanorystė su kompleksinę negalią, intelekto sutrikimus, priklausomybę turinčiais jaunuoliais ir suaugusiais asmenimis ne tik suteikė praktinio darbo patirties, tačiau ir užaugino didelę širdį.

Laikosi nuostatos, kad kiekvienas žmogus yra nusipelnęs pagarbos ir įsiklausymo. Vienas tinkamai pasakytas žodis, pakeista aplinka ar tiesiog bendražmogiška pagarba tikrai gali pakeisti gyvenimą.

erudito licėjus gimnazija mokykla mokytoja biologija pedagogas IB tarptautinis bakalaureatas international baccalaureate

Tarptautinio bakalaureato biologijos mokytoja

Jurgita Makuškaitė

Jurgita Vilniaus universitete baigė aplinkosaugos ir ekologijos magistro studijas. Ji tęsė mokslus Jungtinės Karalystės Middlesex universitete, kur įgijo kvalifikuotos mokytojos statusą (QTS). Pastaruosius trejus metus Jurgita dėstė biologiją, chemiją ir fiziką GCSE lygiu vidurinėse Londono mokyklose, kur įgijo neįkainojamos patirties tarptautinėje švietimo sistemoje. Jurgita džiaugiasi ir didžiuojasi galimybe pasidalyti savo žiniomis ir meile gamtos mokslams su savo studentais. Ji yra įsitikinusi, kad švietimas yra raktas į sėkmę ir tobulesnio pasaulio kūrimą. Pozityvumas, atkaklumas ir atviras mąstymas yra vienos is svarbiausių ir reikalingiausių savybių, kad studentai butu pasiruošę šio amžiaus iššūkiams.

Laikosi nuostatos, kad mokytojai gali atidaryti duris, bet pro jas kiekvienas turi įeiti pats.

erudito licėjus gimnazija mokykla mokytoja matematika pedagogas IB tarptautinis bakalaureatas international baccalaureate

Kembridžo programos matematikos mokytojas

Alex Prabu

Aleksas gimė Britų Kolumbijoje, vėliau išvyko gyventi į Indiją. Užaugęs JAV ir didžiąją laiko dalį praleidęs gyvendamas su skirtingų kultūrų ir etninių grupių žmonėmis, priima tai kaip naudingą patirtį. 8-oje klasėje vienerius metus mokėsi Tokijuje kaip mainų programos studentas. 2016 m. Aleksas Azijoje baigė elektronikos ir informacinių technologijų inžinerijos bakalauro studijas. Prieš persikeldamas į Lietuvą magistro studijoms, jis dirbo startuolyje Silicio slėnyje. 2020 m. Aleksas įgijo mechanikos ir elementų fizikos inžinieriaus magistro laipsnį. Jis turi daug mokymo patirties, nes yra dirbęs daugelyje Raudonojo kryžiaus stovyklų kaip savanoris.

Aleksui mokytojo darbas yra tam tikra terapijos forma. Jam patinka, jog kiekvieną dieną galima išmokti ko nors naujo ne tik iš knygų, bet ir iš savo mokinių bei jų patirties. Gyvenimą Lietuvoje vadina laime.

Aleksas tiki disciplina ir saviraiškos laisve, rasdamas gražią pusiausvyrą. Taip pat jis tiki, kad turime daug ko pasimokyti iš dabartinės kartos ir perduoti jai savo vertybes.

 

Erudito licėjus Kauno tarptautinė komanda anglų kalbos mokytoja

Tarptautinio bakalaureato anglų kalbos mokytoja

Nino Bitchiashvili

Nino turi penkerių metų mokymo patirtį. Ji mokė anglų kalbos tokiose šalyse kaip Sakartvelas, Ispanija, Graikija ir Lietuva. Šiuo metu Nino studijuoja politikos mokslus Vytauto Didžiojo universitete. Labai susidomėjusi skirtingų kalbų mokymu ir mokymusi. Nino laisvai kalba trimis kalbomis ir mokosi dar dviejų. Ji mano, kad mokytojas prisiima didžiulę atsakomybę mokinius įkvėpdamas ir atverdamas jiems „minčių kelią“. Ji tiki, kad nuo paties jauniausio amžiaus svarbu mokinius vertinti rimtai ir turėti kiekvienam mokiniui parengtus individualius mokymo metodus.

Laikosi nuostatos, kad ugdyti – tai vesti mokinius geraja kryptymi ir atrasti juose tai, ką jie turi gražaus.

 

Erudito licėjaus Tarptautinio bakalaureato lietuvių kalbos mokytoja

Tarptautinio bakalaureato lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Meida Keršytė

Meida yra baigusi Vilniaus universiteto lietuvių filologijos bakalauro studijas, o šiuo metu mokosi magistrantūros – intermedialias literatūros studijas. Mokytojo kelią pradėjo 2017 m., kuomet dėstė lietuvių kalbą vyresniųjų klasių moksleiviams. Meida turi patirties ruošiant dvyliktokus abitūros egzaminams, moko argumentavimo, analitinio mąstymo bei kaip rašyti literatūrinius, samprotavimo rašinius, interpretuoti tekstus. Penkerius metus dirbanti mokytoja domisi kultūra: kinu, teatru, literatūra, literatūros teorijomis ir menu apskritai, todėl sutelktas žinias integruoja į pamokas, skatina mokinius argumentuotai mąstyti, lavina kūrybiškumą ir jų individualumą. Be to, siekia palaikyti su besimokančiaisiais artimą ryšį̨, būti ne vien pedagogė, bet ir psichologė, įsiklausanti į kiekvieno lūkesčius, vertinanti asmens išskirtinumą ir gebėjimus.

Laikosi nuostatos, kad kiekvienas dalykas, kai į jį įsigilinama, – įdomus. Mokslas turi teikti pažinimo džiaugsmą, o pedagogas yra kelrodė žvaigždė šiam tikslui pasiekti.

Erudito licėjus kauno komanda Tarptautinio bakalaureato istorijos mokytojas

Tarptautinio bakalaureato istorijos ir pažinimo teorijos mokytojas

Dr. Donatas Šinkūnas

IBDP istorijos ir pažinimo teorijos (ToK) mokytojas. Donato solidi tarptautinė patirtis neleidžia abejoti jo kompetencija ugdyti XXI amžiaus moksleivius. Anksčiau Donatas dirbo IB mokykloje Bogotoje (Kolumbija) su viduriniųjų metų (IB MYP) ir Diploma programos (IBDP) mokiniais, kuriems dėstė pažinimo teoriją, filosofiją bei istoriją. Bogotoje Donatas taip pat buvo atsakingas už Jungtinių Tautų Modulį (MUN). Bakalauro ir magistro kvalifikacinius laipsnius mokytojas įgijo Lietuvos (VDU) ir Belgijos (KU Leuven) universitetuose. Pagal mainų programas taip pat mokėsi Ispanijoje, Šiaurės Airijoje ir Suomijoje. 2019 m. Donatas įgijo daktaro laipsnį Western universitete (Londonas, Kanada). Mokytojas yra IB modelio entuziastas ir tiki tarpdisciplininio mokslo prasmingumu ir pranašumais.

Laikosi nuostatos, kad idėjos yra žmogaus sukuriami įrankiai, padedantys orientuotis pasaulyje, jį geriau suprasti bei priimti geresnius sprendimus gyvenime. Todėl mokykla turėtų mokyti mąstymo principų ir nebūti paremta vien įsiminimu. Tai atitinka ir IB misiją bei filosofiją.

 

Vokiečių kalbos mokytoja Monika Zvara

Tarptautinio bakalaureato vokiečių kalbos mokytoja

Monika Zvara

Aistrą mokytojauti Monika jautė jau nuo vaikystės, o suaugusi šią svajonę įgyvendino. Ji įgijo kalbos ir literatūros magistro laipsnį ELTE universitete Vengrijoje, taip pat turi anglų kalbos ir literatūros bei vokiečių, kaip antros užsienio kalbos, mokytojos laipsnius.

Monika turi sukaupusi daugiau nei dvidešimties metų patirtį mokant pradinių ir pagrindinių klasių vaikus, taip pat moko ir suaugusiuosius. Ji dirbo savo gimtojoje šalyje Vengrijoje, Kinijoje, Čekijoje, o nuo 2022 m. sausio mėnesio prisijungė prie „Erudito“ licėjaus ir dėsto tarptautinio bakalaureato moksleiviams (IB) vokiečių kalbą.

Didžiausia Monikos aistra yra skaitymas, tačiau taip pat mėgsta mokytis įvairių kalbų, siūti drabužius, važinėtis dviračiu, tvarkyti sodą ir ilgus pasivaikščiojimus su šunimi.

Monika tiki, kad kiekvienas gali pasiekti aukštą lygį tam tikroje srityje, jei yra motyvuotas ir sulaukia palaikymo.

Erudito licėjaus Kauno ir Vilniaus Informacinių technologijų ir robotikos mokytojas

Tarptautinio bakalaureato informacinių technologijų ir robotikos mokytojas

Tomas Stasiukaitis

Informacinių technologijų ir robotikos mokytojas metodininkas yra praktiškai technologijas taikantis mokytojas. Vaikus moko tokių dalykų, kurie yra praktiškai pritaikomi gyvenime. Informatikos magistro laipsnį turintis Tomas ne tik dirba su vaikais. Greičiausiai jums teko girdėti, kad 2016 metais Kauno Kalėdų eglutė pirmą kartą Lietuvoje buvo prijungta prie interneto, eglės žaislus internetu galėjo valdyti kiekvienas norintis – tai mūsų mokytojo darbas. T. Stasiukaitis iki šiol daugiausia dirbo su suaugusiųjų ir vyresnių vaikų mokymu, dabar dirba su vaikais nuo pirmos klasės.

Laikosi nuostatos, kad pasiekti galima viską, kiek ilgai to sieksi, priklauso tik nuo pastangų!

 

erudito licėjus gimnazija mokykla mokytoja istorija pažinimas pedagogas IB tarptautinis bakalaureatas international baccalaureate

Kembridžo ir tarptautinio bakalaureato programų istorijos, geografijos ir globalaus požiūrio (angl. Global Perspectives) mokytojas

Richard Coombs

Ričardas yra kilęs iš Jorko Anglijoje. Mokytojas istorijos bakalauro laipsnį įgijo Mančesterio Metropoliteno universitete bei PGCE (baigiamųjų edukologijos studijų pažymėjimas) Jorko universitete. Ričardas turi pedagoginio darbo patirties Didžiojoje Britanijoje, kelerius metus dirbo humanitarinių mokslų mokytoju tarptautinėje mokykloje Kelne, Vokietijoje. Į „Erudito“ licėjų Ričardas atvyko iš tarptautinės mokyklos Kyjive, Ukrainoje, kur mokė istorijos ir geografijos tarptautinio bakalaureato ir Kembridžo programose.

IMG_20230727_223505 (1)

Tarptautinio bakalaureato fizikos ir matematikos mokytojas

Peter William Jackson

Peteris gimė Londone, bet dabar mieliau gyvena arčiau gamtos tokiuose mažesniuose miestuose, kaip Vilnius. Po gamtos mokslų studijų universitete dešimt metų dirbo automobilių įmonėje. Vėliau dėstė fiziką ir daugiau nei dvidešimt metų mokė matematikos ir gamtos mokslų. Peteris mano, kad matematika ir mokslas padeda mums suprasti gamtos pasaulį ir technologijas. Jie taip pat moko mus logiškai mąstyti ir spręsti realaus gyvenimo problemas.

Laikosi nuostatos, kad neprivalote būti geriausi, tiesiog stenkitės, kiek galite!

Peter Venables

Tarptautinio bakalaureato pažinimo teorijos ir anglų kalbos mokytojas

Peter Venables

Gimė Vakarų Midlende, Anglijoje. Anglų literatūros bakalauro laipsnį įgijo Open University, o šiuolaikinės literatūros ir kultūros magistro laipsnį Birbeko universitete Londone. Birbeko universiteto doktorantas tiria ryšius tarp XX a. literatūros, istorijos ir kritinės teorijos. Pastaruosius šešerius metus dirbo anglų kalbos ir literatūros mokytoju švietimo įstaigose Jungtinėje Karalystėje, dirbo mokytoju Slovakijoje, Lenkijoje ir Vokietijoje. Mokytoją domina kultūra ir politika, literatūra ir kino menas, o laisvalaikiu mėgsta bėgioti, keliauti ir plaukioti.

Nadja Golubenko (3)

Verslumo ir vadybos, ekonomikos ir antreprenerystės mokytoja

Nadja Golubenko

Baigė tarptautinės ekonomikos bakalauro laipsnį ir ekonomikos bei komercinės teisės magistro laipsnį Krymo verslo institute. Ekonomikos specializaciją ji vėliau papildė ekonomikos ir verslumo mokymo programos studijomis Häme taikomųjų mokslų universitete (Hämeenlinna, Suomija). Turi „TEFL Org“ TEFL/TESOL sertifikatą (Inverness, Didžioji Britanija). Per savo daugiau nei trisdešimties metų trukmės karjerą ji įgijo akademinių, pedagoginių ir praktinių žinių bei patirties daugelyje šalių, įskaitant Suomiją, Ukrainą, Estiją, Lenkiją, Portugaliją, Uzbekistaną ir Maltą. Nadja turėjo daugybę galimybių pritaikyti teoriją praktikoje skirtingose aplinkybėse ir ekonominėse situacijose.

Tiki, kad mokymas yra dialogas tarp moksleivio ir mokytojo. Mano, kad kartu mes esame stipresni ir gebame daugiau, o ryšių kūrimas, žinių ir patirties dalijimasis, naujoviškas mąstymas ir integralus požiūris į tyrimus ir mokymą yra raktai į šviesesnę ateitį.

„Erudito“ licėjaus anglų kalbos mokytoja Indrė Douglas

Tarptautinio bakalaureato anglų kalbos mokytoja

Indrė Douglas

Indrė gimė ir užaugo Lietuvoje. Istorijos ir klasikinės literatūros bakalauro laipsnį įgijo Lidso universitete Didžiojoje Britanijoje. Studijų metu ji skaitė, analizavo ir interpretavo įvairių tipų anglų, senovės graikų ir romėnų tekstus. Prieš pat universiteto baigimą, ji parašė akademinį darbą apie ankstyvuosius Viduramžius – tai buvo puiki patirtis ir praktinis žinių įtvirtinimas. Po studijų Indrė dirbo vertėja Didžiojoje Britanijoje ir netgi gavo galimybę prisidėti prie start-up’o, mokyti individualiai bei komandose. Ši patirtis leido Indrei išmokti, kaip efektyviai ir patraukliai perduoti žinias. Galiausiai ji nusprendė tęsti mokytojo karjerą ir pradėti dirbti kaip anglų kalbos mokytoja. Ši profesija buvo Indrės gyvenimo svajonė, todėl dabar ji labai laiminga. Šiuo metu Indrė gilina savo literatūros, kalbos ir istorijos žinias ir mokosi Klasikinių studijų magistrantūros programoje Vilniaus universitete. Ją domina menai, literatūra bei istorija. Indrė nėra abejinga aplinkosaugos problemoms ir žmogaus teisių pažeidimams, todėl, kada tik gali, savanoriauja įvairiose organizacijose.

Indrė tiki, kad tik per gerumą ir supratingumą mūsų pasaulis taps geresne vieta gyventi.