11-12 klasės

erudito licėjus Tarptautinių programų vadovė (IBDP/IGCSE), karjeros konsultantė, IBDP/IGCSE egzaminuotoja tarptautinis bakalaureatas

Tarptautinių programų vadovė (IBDP/IGCSE), karjeros konsultantė, IBDP/IGCSE egzaminuotoja

Marta Bobiatynska

Marta baigė Varšuvos universitetą ir įgijo Žemės mokslų daktaro laipsnį. Ji taip pat turi kvalifikuoto mokytojos statusą (QTS) Lenkijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Marta Tarptautinio bakalaureato programoje dirba nuo 2004 m. Savo karjerą pradėjo Tarptautinio bakalaureato mokykloje geografijos mokytoja ir ėjo Tarptautinio bakalaureato (IB) mokyklos vadovės ir Tarptautinio Bakalaureato programos koordinatorės pareigas. Per savo karjerą ji dirbo tarptautinėse mokyklose keliose šalyse, įskaitant: Lenkiją, Olandiją, Rusiją ir Armėniją. Be to, ji taip pat yra patyrusi Tarptautinio Bakalaureato mokymų vadovė ir egzaminuotoja. Marta sako: „Labai laukiu susitikimo su visais ir gyvenimo gražioje Lietuvoje, kurioje daug kartų lankiausi ir kuri man yra brangi dėl mano šeimos ryšių.”

Laikosi nuostatos, kad „verta būti sąžiningam, nors tai ne visada apsimoka. Apsimoka būti nesąžiningam, bet neverta“.

Erudito licėjaus Kauno ir Vilniaus Tarptautinio bakalaureato matematikos chemijos mokytoja

Tarptautinio bakalaureato ir Kembridžo (IBDP/IGCSE) programų gamtos mokslų vadovaujanti mokytoja, mokinių projektų koordinatorė

Ash Ellis

Ash Ellis yra fizikos ir chemijos mokytoja, turinti Jungtinės Karalystės kvalifikuoto mokytojo statusą (angl. Qualified Teacher Status). Ash nuolatinį žinių siekimą ir norą gilinti pedagogines žinias įrodo ir du įgyti bakalauro laipsniai bei magistro laipsnis Vidurinio ugdymo ir Dalyko žinių gilinimo (Chemija) programoje, įgytą Plimuto universitete.  Mokytoja yra prestižinės Jungtinės Karalystės mokytojų chartijos narė, kuri ne vienam savo moksleiviui padėjo pasiekti išskirtinių ir pripažintų akademinių rezultatų. Ash Ellis prisijungė prie šios prestižinės grupės, studijuodama mokymosi mokslą (angl. Science of Learning). Šių studijų metu mokytojai tobulina ugdymo praktikas švietimo aplinkoje. Ash turi patirties mokant skirtingo amžiaus grupes įvairiomis temomis, įskaitant GCSE, IGCSE, A lygio chemiją, A lygio fiziką ir Kembridžo tarptautinės programos A lygio fiziką.

Laikosi nuostatos, kad naujos kartos ugdymu ir skatinimu mokytis reikia visą gyvenimą, savo darbu ji siekia paruošti moksleivius mums dar nežinomai ateičiai. Ash Ellis moto – „Niekas nevyksta, kol kažkas nejuda“, Albertas Einšteinas.

erudito licėjus tarptautinis bakalaureatas IB IBDP informacinių technologijų mokytojas tarptautinė komanda international team

Tarptautinio bakalaureato programos kompiuterių mokslo ir Kembridžo pradinės ir pagrindinės programų informacinių technologijų mokytojas

Thierry Taberna

Thierry yra įgijęs informatikos bakalauro laipsnį Nanto universitete ir skaičiavimo magistro laipsnį Tulūzos universitete, Prancūzijoje. Pastaruosius šešerius metus jis dirbo kompiuterių mokslo ir dizaino vadovu, IB DP kompiuterių mokslų ir IGCSE IKT mokytoju Biškeko tarptautinėje mokykloje Kirgizijoje. Prieš tai jis dirbo programinės įrangos inžinieriumi ir programinės įrangos kūrėju įvairiose Prancūzijos įmonėse. Mokytojas labai veiksmingai įkvepia daugybę moksleivių tobulinti informatikos ir projektavimo įgūdžius bei veda juos mokymosi kelionės metu.

erudito licėjus gimnazija mokykla mokytoja lietuvių kalba pedagogas IB tarptautinis

Matematikos programos vadovas, Tarptautinio bakalaureato (IBDP) programos matematikos ir TOK mokytojas

Kevin Morice

Kevinas yra kilęs iš Airijos ir visada mėgo iššūkius. Baigęs statistikos studijas Prancūzijoje ir informatikos mokslus Vokietijoje, jis nusprendė tapti mokytoju, kad tyrinėtų pasaulį kartu su savo aistra: skaičiai buvo sukurti tam, kad padėtų geriau suprasti mūsų gyvenimą. Laisvalaikiu jis mėgsta jodinėti žirgais, kas padeda puikiai derinti formą su funkcija, taip pat užsiima kai kuriomis kitomis nesaugiomis sporto šakomis. Padirbėjęs Austrijoje, Mongolijoje ir Kirgizijoje, 2022 m. rugpjūčio mėn. jis prisijungė prie tarptautinės Erudito bendruomenės, kad įgytų naujos patirties.

Kevinas laikosi nuostatos, kad kai gyvenime užsidaro vienos durys, visada atsiveria kitos. Svarbu ieškoti naujų durų, o ne sutelkti dėmesį į senas.

Erudito licėjaus Vilniaus ir Kauno Tarptautinio bakalaureato komanda psichologijos mokytoja

Tarptautinio bakalaureato psichologijos mokytoja

Monika Aleksė

Monika 2019 m. baigė sveikatos psichologijos magistrantūros studijas Vytauto Didžiojo universitete, šiuo metu ten pat studijuoja psichologijos doktorantūros studijose. Monika nuolat kelia savo kvalifikaciją ir domisi psichologijos mokslo naujovėmis, rengia mokslines publikacijas, domisi žmogaus teisių problematika, užsiima visuomenine veikla bei praktine psichologo veikla. Iš tiesų nuo pat pirmos klasės iki dabar Monika neturėjo pertraukos nuo mokslų, tad atėjo laikas dalintis žiniomis! Psichologo darbas ir savanorystė su kompleksinę negalią, intelekto sutrikimus, priklausomybę turinčiais jaunuoliais ir suaugusiais asmenimis ne tik suteikė praktinio darbo patirties, tačiau ir užaugino didelę širdį.

Laikosi nuostatos, kad kiekvienas žmogus yra nusipelnęs pagarbos ir įsiklausymo. Vienas tinkamai pasakytas žodis, pakeista aplinka ar tiesiog bendražmogiška pagarba tikrai gali pakeisti gyvenimą.

erudito licėjus gimnazija mokykla mokytoja istorija pažinimas pedagogas IB tarptautinis bakalaureatas international baccalaureate

Tarptautinio bakalaureato ir Kembridžo (IBDP/IGCSE) programų Istorijos, Geografijos ir Globalaus požiūrio (angl. Global Perspectives) mokytojas

Richard Coombs

Ričardas yra kilęs iš Jorko miesto Anglijoje. Mokytojas istorijos bakalauro laipsnį įgijo Mančesterio Metropoliteno universitete bei PGCE (baigiamųjų edukologijos studijų pažymėjimas) Jorko universitete. Ričardas turi pedagoginio darbo patirties Didžiojoje Britanijoje, kelerius metus dirbo Humanitarinių mokslų mokytoju tarptautinėje mokykloje Kelne, Vokietijoje. Į „Erudito licėjų“ Ričardas atvyksta iš tarptautinės mokyklos Kyjive, Ukrainoje, kur mokė istorijos ir geografijos Tarptautinio bakalaureato ir Kembridžo programose.

Erudito licėjus kauno komanda Tarptautinio bakalaureato istorijos mokytojas

Tarptautinio bakalaureato istorijos ir pažinimo teorijos mokytojas

Dr. Donatas Šinkūnas

IBDP Istorijos ir Pažinimo teorijos (TOK) mokytojas. Donato solidi tarptautinė patirtis neleidžia abejoti jo kompetencija ugdyti 21 amžiaus kartos moksleivius. Anksčiau Donatas dirbo IB mokykloje Bogotoje (Kolumbija) su viduriniųjų metų (IB MYP) ir Diploma programos (IB DP) mokiniais, kuriems dėstė Pažinimo Teoriją (TOK), filosofiją bei istoriją. Bogotos mokykloje Donatas taip pat buvo atsakingas už Jungtinių Tautų Modulį (MUN). Bakalauro ir Magistro kvalifikacinius laipsnius mokytojas įgijo Lietuvos (VDU) ir Belgijos (KU Leuven) universitetuose. Pagal mainų programas taip pat mokėsi Ispanijoje, Šiaurės Airijoje ir Suomijoje. 2019 m. Donatas įgijo daktaro laipsnį Western universitete (Londonas, Kanada). Mokytojas yra IB modelio entuziastas ir tiki tarpdisciplininio mokslo prasmingumu ir pranašumais.

Laikosi nuostatos, kad idėjos yra žmogaus sukuriami įrankiai, padedantys orientuotis pasaulyje, jį geriau suprasti bei priimti geresnius sprendimus gyvenime. Todėl mokykla turėtų mokinti mąstymo principų ir nebūti paremta vien įsiminimu. Tai atitinka ir IB misiją bei filosofiją.

Erudito licėjaus Vilniaus komanda pagrindinių klasių istorijos mokytojas

Tarptautinio bakalaureato istorijos ir etikos mokytojas

Gražvydas Kaškelis

Istorijos – etikos mokytojas, 2008 m. įgijęs istorijos bakalauro laipsnį. Aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose Olandijoje, Lenkijoje, Latvijoje. Domisi svietimo naujienomis, taiko naujausius mokymo metodus. Gražvydas dalyvavo standartizuotų mokinių pasiekimų vertinimo ir įsivertinimo įrankių bendrojo lavinimo mokykloms kūrimo procese, yra įvairiausių seminarų lektorius. Mokytojas domisi sportu, gamta, fotografija. Džiaugiasi turimas žinias, susijusias su pomėgiais, galintis perteikti jaunajai kartai. Aktyviai keliauja, yra suorganizavęs keliolika mokinių ekskursijų į užsienį, aplankant mokslo centrus ar įdomius istorinius objektus.

Laikosi nuostatos, jog vienas svarbiausių dalykų – sudominti mokinį mokomuoju dalyku, tada ir mokymasis tampa lengvesnis.

Erudito licėjaus Tarptautinio bakalaureato komanda biologijos mokytoja

Tarptautinio bakalaureato programos biologijos mokytoja

Jurgita Makuškaitė

Jurgita Vilniaus Universitete baigė Aplinkosaugos ir ekologijos magistro studijas. Ji tęsė mokslus Jungtinės Karalystės Middlesex Universitete, kur įgijo kvalifikuotos mokytojos statusą (QTS). Pastaruosius trejus metus Jurgita dėstė biologiją, chemiją ir fiziką GCSE lygiu vidurinėse Londono mokyklose, kur įgijo neįkainojamos patirties tarptautinėje švietimo sistemoje. Jurgita džiaugiasi ir didžiuojasi galimybe pasidalinti savo žiniomis ir meile gamtos mokslams su savo studentais. Ji yra įsitikinusi, kad švietimas yra raktas į sėkmę ir tobulesnio pasaulio kūrimą. Pozityvumas, atkaklumas ir atviras mąstymas yra vienos is svarbiausių ir reikalingiausių savybių, kad studentai butu pasiruošę šio amžiaus iššūkiams.

Laikosi nuostatos, kad mokytojai gali atidaryti duris, bet pro jas kiekvienas turi įeiti pats.

Erudito licėjaus Kauno ir Vilniaus komanda fizikos mokytoja

Tarptautinio bakalaureato fizikos mokytoja

Edita Bitvinskaitė

Fizikos mokytoja metodininkė, turinti 23 metų darbo stažą. 1995 m. baigė Vilniaus pedagoginį universitetą, įgijo fizikos – astronomijos – informatikos mokytojos kvalifikaciją. Baigusi 11 metų dirbo Trakų rajono Onuškio vidurinėje mokykloje (dabar Donato Malinausko gimnazija). Nuo 2007 m. dirba Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje.

Laikosi nuostatos, kad vaikai pamėgtų fiziką, matytų ir girdėtų ją aplink mus esančiame pasaulyje, atrastų, atpažintų ir suprastų.

Erudito licėjaus Tarptautinio bakalaureato lietuvių kalbos mokytoja

Tarptautinio bakalaureato lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Meida Keršytė

Meida yra baigusi Vilniaus universitete  (VU) lietuvių filologijos bakalauro studijas, o šiuo metu mokosi magistrantūrą — intermedialias literatūros studijas.  Mokytojo kelią pradėjo 2017 m., kuomet dėstė lietuvių kalbą vyresniųjų klasių moksleiviams. Meida turi patirties ruošiant dvyliktokus abitūros egzaminams, moko argumentavimo, analitinio mąstymo bei, kaip rašyti literatūrinius, samprotavimo rašinius, interpretuoti tekstus. Penkerius metus dirbanti mokytoja domisi kultūra:  kinu, teatru, literatūra, literatūros teorijomis ir menu apskritai, todėl sutelktas žinias integruoja į pamokas, skatina mokinius argumentuotai mąstyti, lavina kūrybiškumą ir jų individualumą.  Be to, siekia palaikyti su besimokančiaisiais artimą ryšį̨, būti ne vien pedagogė, bet ir psichologė, įsiklausanti į kiekvieno lūkesčius, vertinanti asmens išskirtinumą ir gebėjimus.

Laikosi nuostatos, kad kiekvienas dalykas, kai į jį įsigilinama, —  įdomus. Mokslas turi teikti pažinimo džiaugsmą, o pedagogas yra kelrodė žvaigždė šiam tikslui pasiekti.

erudito licėjus gimnazija mokykla mokytoja lietuvių kalba pedagogas IB tarptautinis bakalaureatas international baccalaureate

Tarptautinio bakalaureato ir Kembridžo (IBDP/IGCSE) programų anglų kalbos mokytojas

Jens Vandevyvere

Jens kilęs iš Belgijos, 2011 metais persikėlė į Ispaniją, kur atrado savo aistrą kalbų mokymuisi ir mokymui. Jis studijavo anglų kalbą Nuotolinio ugdymo Ispanijos valstybiniame universitete (UNED) bei įgijo mokymo sertifikatą Granados universitete. Jens labai patinka mokyti kitus užsienio kalbų, todėl jis džiaugiasi galėdamas dirbti ir gyventi tarptautinėje aplinkoje bei skatinti mokinius augti ir tobulėti. Laisvalaikiu Jens mėgsta skaityti, stebėti aplinką ir užsiimti įvairiomis sporto šakomis, diskutuoti politiniais klausimais bei leisti laiką su draugais.

Laikosi nuostatos, kad visuomet yra svarbu gerbti kitus žmones ir kultūrą aplink mus bei mokytis kaip elgtis atsakingai šiandieniniame pasaulyje. 

erudito licėjus tarptautinė Vilniaus bendruomenė anglų kalbos IB tarptautinio bakalaureato ir Kembridžo mokytojas

Kembridžo ir Tarptautinio bakalaureato(IBDP) programų anglų kalbos mokytojas

Robert O‘Leary

Anglų kalbos ir istorijos mokytojas –Robas įgijo TESOL magistro laipsnį 2007 m. Herberto Lehmanokoledže Bronkse, Niujorke. Jis dešimt metų dėstė Niujorko mokyklų sistemoje, kai vėl prisijungė prie Jungtinių Valstijų taikos korpuso kaip švietimo savanoris Ukrainoje. Po dvejų metų Ukrainoje jis toliau ruošė mokytojus ir dėstė Peru ir Kinijoje. 2021 m. jis grįžo į Ukrainą, kad mokytų IB mokykloje, tačiau 2022 m. vasario mėn. prasidėjus karui buvo priverstas išvykti. Jis tikisi kada nors sugrįžti. Be mokymo, Robasmėgsta keliauti, bėgioti ir fotografuoti. Tai bus pirmasis jo gyvenimas Lietuvoje.

erudito licėjus gimnazija mokykla mokytoja lietuvių kalba pedagogas IB tarptautinis bakalaureatas international baccalaureate russian

Kembridžo Anglų kalbos ir Tarptautinio bakalaureato (IBDP) programų Rusų kalbos mokytoja

Anna Novikova

Anna kilusi iš Sankt Peterburgo. Ji baigė Sankt Peterburgo valstybinį universitetą ir įgijo kalbotyros bakalauro bei Europos literatūros istorijos magistro laipsnį. Per savo karjerą Anna yra ne tik mokiusi mokykloje, bet ir dėsčiusi universitete. Anna dirbo Sankt Peterburgo valstybiniame universitete, dėstė anglų kalbą ir įvadinį politikos mokslų kursą anglų kalba. Ji buvo vokiečių kalbos mokytoja Sankt Peterburgo klasikinėje gimnazijoje Nr. 610. Anna mėgsta keliauti, skaityti ir, žinoma, dirbti su vaikais.

Laikosi nuostatos, kad kiekviena asmenybė yra unikali ir mokytojas turi suteikti mokiniams visas galimybes atskleisti savo talentus ir įgyvendinti savo potencialą.

Vokiečių kalbos mokytoja Monika Zvara

Tarptautinio bakalaureato programos vokiečių kalbos mokytoja

Monika Zvara

Aistrą mokytojauti Monika jautė jau nuo vaikystės, o suaugusi šią svajonę įgyvendino. Ji įgijo kalbos ir literatūros magistro laipsnį ELTE universitete Vengrijoje. Taip pat turi anglų kalbos ir literatūros bei vokiečių, kaip antros užsienio kalbos, mokytojos laipsnius.

Monika turi sukaupusi jau daugiau nei 20 metų patirtį mokant pradinių ir pagrindinių klasių vaikus, taip pat moko ir suaugusius. Ji dirbo savo gimtojoje šalyje Vengrijoje, Kinijoje, Čekijoje, o nuo 2022 m. sausio mėnesio prisijungė prie Erudito licėjaus ir dėsto Tarptautinio bakalaureato moksleiviams (IB) vokiečių kalbą.

Didžiausia Monikos aistra yra skaitymas, tačiau taip pat mėgsta mokytis įvairių kalbų, siūti drabužius, važinėtis dviračiu, tvarkyti sodą ir ilgus pasivaikščiojimus su šunimi.

Monika tiki, kad kiekvienas gali pasiekti aukštą lygį tam tikroje srityje, jei yra motyvuotas ir sulaukia palaikymo.

erudito licėjus tarptautinė komanda tarptautinio bakalaureato kembridžo programų verslumo mokytojas IB IBDP

Tarptautinio bakalaureato verslo ir vadybos, ekonomikos ir žinių teorijos mokytojas, karjeros konsultantas ir verslumo programos komandos vadovas

Christo Steyn

Christo įgijo verslo administravimo magistro laipsnį, išsilavinimo bakalauro laipsnį, aukštojo mokslo diplomą ir IV informacinių technologijų bei mokymo ir vertinimo sertifikatus. Jis turi aštuonerių metų direktoriaus, ketverių metų katedros vadovo ir daugiau nei dešimties metų praktinio ugdymo patirtį, mokant visų amžiaus grupių vaikus – pradedant pradinio ugdymo iki universiteto lygio. Christo patirties įgijo visame pasaulyje Pietų Afrikoje, Australijoje, Kinijoje, Portugalijoje, Rusijoje, Honkonge, Gruzijoje ir Ukrainoje! Jis yra įgijęs mokytojo kvalifikaciją Australijoje, Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Christo tiki holistiniu ugdymu, siekiant, kad mokymasis taptų savęs tobulėjimo procesu.

Erudito licėjaus Kauno ir Vilniaus Informacinių technologijų ir robotikos mokytojas

Tarptautinio bakalaureato informacinių technologijų ir robotikos mokytojas

Tomas Stasiukaitis

Informacinių technologijų ir robotikos mokytojas. Praktiškai technologijas taikantis mokytojas. Vaikus moko tokių dalykų, kurie yra praktiškai pritaikomi gyvenime. Informatikos magistro laipsnį turintis mokytojas ne tik dirba su vaikais. Greičiausiai Jums teko girdėti, kad 2016 metais Kauno Kalėdų eglutė pirmą kartą Lietuvoje buvo prijungta prie interneto, eglės žaislus internetu galėjo valdyti kiekvienas norintis – tai mūsų mokytojo darbas. Tomas Stasiukaitis iki šiol daugiausia dirbo su suaugusiųjų ir vyresnių vaikų mokymu, dabar dirba su vaikais nuo pirmos klasės.

Laikosi nuostatos, kad pasiekti galima viską, kiek ilgai to sieksi priklauso tik nuo pastangų!

IB pasirengimo ir CAS koordinatorius, verslumo ir ekonomikos pamokų koordinatorius

IB pasirengimo ir CAS koordinatorius, verslumo ir ekonomikos pamokų koordinatorius

Gabrielius Šemberas

Erudito licėjaus tarptautinio bakalaureato (IBDP) absolventas, programos lūkesčius pateisinęs aukštais įvertinimais gavo siūlymą mokslus tęsti verslo ir finansų srityje City, University of London universitete. Gabrielius turi plačią edukacinę patirtį multikultūrinėse ugdymo įstaigose. Daugkartiniai anglų kalbos olimpiadų aukščiausi įvertinimai atvėrė Gabrieliui duris į švietimo sferą, kurioje jis užsiėmė privačiais šnekamosios anglų kalbos kursais, antreprenerystės ugdymu bei IBDP, A-level programų konsultavimu. Vystyti šiuos projektus padėjo skaitmeninės rinkodaros įgūdžiai įgyti „Atomic Garden Vilnius“ kursuose bei kasmetinėse „LOGIN“ technologijų konferencijose.

Gabrielius tiki, kad kryptingas holistinis švietimas siekiant informaciją įvertinti, o ne sugerti, yra esminis pagrindas įgytų žinių pritaikymui ir visuomeninės vertės kūrimui.