KTU Informiko žinių forumas
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Žymos: , , Komentarai: Vienas komentaras

Moksleivių IT konferencija sugrįžta: „Informiko žinių forumas 2024“

Vasario 27 d. KTU „Santakos“ slėnyje įvyks antrasis mokslinės konferencijos pobūdžio renginys skirtas Lietuvos moksleiviams. KTU Informatikos fakultetas ir „Erudito“ licėjus organizuoja informacinių technologijų renginį 1–8 klasių mokiniams – „Informiko žinių forumas 2024“.

Renginyje bus laukiama daugiau nei 100 mokinių bei apie 50 mokytojų iš visos Lietuvos. Forumo tikslas yra pasidalinti mokinių sukurtais ir informacinėmis technologijomis paremtais projektais bei pasisemti naujų idėjų ar gerosios patirties. Forumo metu 7-iose atskirose erdvėse vyks mokinių pranešimai, stendiniai pristatymai IT ir edukacijos temomis. Šių metų pagrindinė konferencijos tema – IT ir lietuvių kalba. Kaip tai suderinti ir kiek tai svarbu: taisyklingai gramatiškai rašyti, naudoti lietuvišką terminologiją skaitmeniniame pasaulyje, kuriame auga dabartinis jaunimas.

Vienas iš „Informiko žinių forumo“ išskirtinumų yra mokinių pristatymų organizavimas. Forume dalyviai pristatinėja kitiems mokiniams be mokytojų pagalbos. Tokiu būdu moksleiviai jaučiasi drąsiau bei ryžtingiau pristatinėja savo pranešimus tik bendraamžių tarpe. Pristatymus skaitantys moksleiviai ne tik papasakoja apie savo projektą kitiems mokiniams, tačiau ir įvertina kitų dalyvių pranešimus bei argumentuotai išsako savo nuomonę.

Mokytojai tuo metu klausysis KTU Informatikos fakulteto dėstytojų ir kviestinių svečių pranešimų, gilins žinias ir turės galimybę bendrauti su kitais į forumą atvykusiais mokytojais. Stendiniuose pristatymuose bus galima apžiūrėti visų dalyvių sukurtus projektus, pabendrauti su kūrėjais ir užduoti dominančius klausimus.

Konferencijos iniciatorė, idėjos sumanytoja, „Erudito“ licėjaus IT mokytoja ir KTU IF alumnė – Rimantė Grumadaitė sako, jog suorganizuoti tokį renginį nėra lengva užduotis, tačiau ji džiaugiasi rezultatais: „Manome, jog labai svarbu, kad mokiniai turėjo galimybę pasidalinti savo IT projektais, jų kūrimo procesu, išmoktais aspektais su kitais mokiniais ir netgi mokytojais. Renginio tikslas yra pasidalinti žiniomis, gerąja patirtimi, neskirstant, kuris projektas geras ar prastesnis, įkvėpti kitus mokinius ir mokytojus išbandyti naujas programas, projektus, mokytojams pasisemti idėjų savo pamokoms.“

Neringa Kelpšaitė, viena iš KTU IF komandos organizatorių dalinosi prisiminimais iš pirmo organizuoto renginio: „Daug gerų emocijų mačiau iš vaikų, ypač pradinukų. Kuomet jie baigė savo pranešimus, bėgo pas mokytojas pasidalinti, kokius klausimus jiems uždavė kiti vaikai, ką gero sužinojo, kaip jie jautėsi. Jie nugalėjo savus iššūkius ir matėsi jų pasididžiavimas ir džiaugsmas.“

Daugiau informacijos apie konferenciją rasite https://if.ktu.edu/mokykloms/informiko-akademija/.

Akimirkos iš pirmojo KTU „Informiko žinių forumo“

„Informiko žinių forumas“ – konferencija, sukvietusi dalyvius iš 29 Lietuvos mokyklų