Brian Davis
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Komentarai: Vienas komentaras

Jungtinių Tautų Organizacijos simuliacijos klubas

„Erudito“ licėjaus anglų kalbos ir globalaus mąstymo mokytojas Brian Davis kviečia prisijungti prie vienos iš popamokinių veiklų – Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) simuliacijos klubo. Šiame klube licėjaus moksleiviai imituoja JTO darbą, mokosi diplomatijos, debatų meno bei bando spręsti šiuolaikines pasaulio problemas – politikos, teisės, socialinės gerovės ir aplinkosaugos srityse.

Kaip veikia JTO simuliacijos klubas?

  1. Prieš konferenciją kiekvienam moksleiviui (žinomam kaip atstovui) priskiriama šalis, komitetas ir visuotinis klausimas moksliniams tyrimams.
  2. Delegatų, atstovaujančių vienai šaliai, grupė vadinama delegacija. Kiekvienas vienos delegacijos atstovas atstovauja tai pačiai šaliai, bet skirtinguose komitetuose.
  3. Moksleiviai turi perteikti šalies, kurią jie atstovauja, charakterį ir žinoti šalies poziciją sprendžiamu pasauliniu klausimu. Žinoma, surenkama informacijos apie pačią šalį – jos politiką, ekonominę ir socialinę padėtį.
  4. Naudodamasis šiomis žiniomis, atstovas konferencijos šeimininkui pateikia dokumentą, vadinamą „pozicijos dokumentu” arba „politikos pareiškimu”.
  5. Konferencijoje kiekvienas atstovas eina į paskirtą „komiteto kambarį” ir kartu su delegatais iš kitų mokyklų ir šalių ieško galimų ir geriausių sprendimų problemai spręsti.
  6. Suradę geriausią sprendimą delegatai sukuria dokumentą, kuris vadinas „rezoliucijos projektu“. Šį projektą pasirašo šalys, kurios sutinka su pasiūlytu sprendimu.
  7. Dėl kiekvieno rezoliucijos projekto atvirai diskutuojama komitete, kuriame delegatai turi galimybę pasisakyti už arba prieš.
  8. Delegatai, išklausę skirtingas nuomones, balsuoja už arba prieš rezoliuciją. Rezoliucija patvirtinama dalyvių plojimais.

Kodėl verta būti šio klubo nariu?

Buvimas šio klubo nariu padeda ugdyti ne tik profesines kompetencijas, bet ir asmenines savybes bei gali prisidėti prie tolimesnės Tavo karjeros. Klubo veikloje vertinga dalyvauti, nes:

  • Vertingos pažintys. Dalyvaudami JTO simuliacijos klube turėsite galimybę susipažinti su moksleivias iš tarptautinių mokyklų visame pasaulyje. Ši veikla yra puikus būdas sutikti bendraminčių ir kartu spręsti iškilusias pasaulio problemas.
  • Papildomos vertės renkantis universitetą.  Universitetai atsižvelgia į dalyvavimą tokioje veikloje. JTO yra žinomas dėl savo išskirtinių standartų ir aukštos kokybės, kurios leidžia teigiamai charakterizuoti būsimą studentą.
  • Naudinga patirtis.  Dalyvaudami JTO simuliacijos klube įgaunami ir tobulinami bendravimo įgūdžiai, dalinamasi sukauptomis patirtimis ir idėjomis. Lavinami kritinio mąstymo, mokslinio tyrimo ir viešojo kalbėjimo įgūdžiai, kurie yra vienas iš svarbiausių JTO proceso dalių.
  • Kelionės.  Prisijungę prie klubo turite galimybę dalyvauti konferencijose Lietuvoje ir Europoje.

Kaip tapti klubo nariu?

Į klubą kviečiami 7–12 klasės moksleiviai, norintys prisijungti galite susisiekti el. paštu mun@erudito.lt

Kur ir kada vyksta klubo veikla?

Vilniuje – 317 klasėje, pirmadieniais 15–16 val.