Erudito licėjuje įvyko pirmasis respublikinis moksleivių verslumo ir inovacijų renginys
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Komentarai: Vienas komentaras

„Erudito licėjuje“ buvo pristatyti II-ieji ilgieji projektai

„Erudito licėjus“ siekia, kad kiekvienas vaikas būtų asmenybė išsiskirianti pasiekimais, trokštanti pažinti bei gebanti kurti. Todėl į mokymosi sistemą yra įtraukiami  projektai, kurie padeda ugdyti daugybę asmeninių savybių  – kritinį mąstymą, kūrybinį mąstymą,  drąsą veikti, prisiimti atsakomybę, atsakingai dirbti ir, aišku, nebijoti rizikuoti.

Projektai vyksta visais mokslo metais

Vaikai  verslumo, kūrybiškumo ir socialinės atsakomybės privalo išmokti dar būdami mokykloje, todėl „Erudito licėjus“ įtraukia šį komplektą į mokymosi proceso veiklas, praplečiant mokymosi lauką. Tam pasitelkiami projektai, kurie vyksta visus mokslo metus.

5-10 klasių mokiniai per metus vykdo penkis ilguosius projektus, kurie trunka po 6 savaites – verslumo, kiekybinio tyrimo, literatūros (šaltinių) analizės, meno ir socialinės iniciatyvos. Šiuos projektus daro visos pagrindinio ugdymo klasės nuo 5-os iki 10-os klasės. Antrąjį gruodžio penktadienį girdėjome antrojo projekto, kiekybinio tyrimo, pristatymą, kurio tikslas – naudojantis surinktais kiekybiniais duomenimis atsakyti į iškeltą gamtos, socialinių arba kalbos mokslų srities tyrimo klausimą.

Projektų temos parodė beribį kūrybiškumą

Kiekybinio tyrimo tikslas yra gana platus, leidžiantis mokiniams pasirinkti objektą iš 3 skirtingų mokslo sričių. Atrodo paprastas tyrimas – kokia lietuvių kalbos raidė yra populiariausia, tačiau vaikai to net nesuvokdami gilina savo žinias lingvistikos srityje.

Daug dėmesio buvo skiriama ir aplinkos įtakai žmogui, pavyzdžiui, kaip mus veikia tam tikri filmų žanrai ar nesubalansuota mityba. Kelios klasės, norėdamos pagrįsti savo tyrimų išvadą, rėmėsi eksperimentiniu metodu – patys išbandė, kurioje temperatūroje geriausiai sudygsta sėklos ir apskaičiavo jų augimo laiką.

Šiuose projektuose didelė reikšmė skiriama ne tik žinioms. Juose bene svarbiausią dalį užima kompetencijų ugdymas. Jų kaitą sunkiau pamatuoti, tai reikalauja ilgesnio nuolatinio stebimo laikotarpio. Darbas grupėse, bendradarbiavimas, komunikavimas, kritinis mąstymas, kūrybiškumas yra lavinami nuolat. Trečiajam projektui pasiruošimai prasidės sausio pradžioje ir bus pristatyti vasario mėnesį.