Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Komentarai: Vienas komentaras

Penkta klasė – tėvų patarimai, kaip pasirinkti mokyklą

Penkta klasė dažnam moksleiviui, jo tėvams asocijuojasi ne tik su dar viena nauja, neišdildoma kelione į iki šiol neatrastus mokslo ir žinių lobynus, bet ir su nauja mokykla, naujais mokytojais ir klasės draugais. Švietimo įstaigos keitimas tiek vaikams, tiek tėvams dažnai sukelia nerimo jausmą. Vaikai išgyvena, kaip jiems pavyks pritapti naujoje mokykloje, tėvai – ar savo atžaloms išrinko tinkamą ugdymo įstaigą..

Dalinamės Erudito licėjaus bendruomenės narių Jotautų šeimos patirtimi ir patarimais, kaip pasirinkti mokyklą.

– Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis mokyklą nuo 5 kl.? Ko svarbu paklausti mokyklos atstovų?

– Jei dabar rinktumėmės naują mokyklą, mums būtų aktualu, kaip vykdoma vaikų atranka, kokiais kriterijais vadovaujantis pati mokykla vertina į bendruomenę atkeliaujančias šeimas. Būtinai teirautumėmės apie mokytojų komandą, kas svarbu administracijai, renkantis specialistus. Labai svarbios ir vertybės, kuriomis mokykla vadovaujasi kasdieninėje savo veikloje. Na, ir tikrai svarbu mokyklos lokacija bei vaikų ugdymo kaina – idealu, kai nei logistiniai, nei finansiniai klausimai nesukelia per didelės įtampos šeimos gyvenime.

– Ką darėte, kad vaikas lengviau adaptuotųsi naujoje mokykloje, kokia jūsų patirtis?

– Adaptacija Erudito licėjuje praėjo tikrai lengvai. Čia didelį vaidmenį vaidina klasės auklėtojai/mentoriai, padedantys vaikams integruotis į naują bendruomenę. Nuostabu, kad mokykloje nuolatos visas klases lanko psichologė, kuri labai profesionaliai prisideda prie teigiamo mikroklimato kūrimo, emocinio intelekto ugdymo, savalaikių įžvalgų, kur ir kam reikalingas didesnis dėmesys.

– Kodėl jūs pasirinkote Erudito licėjų savo vaikui?

– Savo vaikams ieškojome mokyklos, užtikrinančios atvirą ir šiuolaikinį požiūrį į vaikų ugdymą, gebančios suderinti akademinių rezultatų siekimą kartu su dideliu dėmesiu besiformuojančioms individualioms asmenybėms ir jų bendrųjų gebėjimų, vidinių savybių ugdymą. Mums labai patiko licėjaus steigėjų požiūris į formuojamą mokytojų komandą, siekiant sutelkti tikrojo pašaukimo specialistus, jau turinčius profesinės patirties. Mokytojų komanda iš tiesų nuostabi! Labai svarbu buvo ir tai, kad Erudito licėjus įsikūrė miesto centre, tai išsprendė didelę dalį logistinių šeimos iššūkių ir sutaupė gan ženklią dienos laiko dalį, kurią galime visi skirti savo kitoms mėgiamoms veikloms, ilgesnėms vakarienėms ir kokybiškam šeimos laikui kartu.

– Ką jūs vertinate labiausiai mūsų mokykloje? 

– Labiausiai vertiname tai, kaip jaučiasi mūsų vaikai, o juose matome ne tik tobulėjimą akademiniuose dalykuose, bet ir laisvų asmenybių augimą, gerą nuotaiką, įtampos nebuvimą. Ypatingai vertiname tai, kad mokykla bendradarbiauja su visa bendruomene, visada atsako į kylančius klausimus, kviečia diskusijai, kad į galimus iššūkius dažniausiai reaguoja proaktyviai, o ne reaktyviai.

– Ar jums patinka mūsų mokyklos bendruomenė ir kaip jūs dalyvaujate šioje bendruomenėje? 

– Labai vertiname visą mokyklos bendruomenę ir stengiamės patys būti aktyvūs jos nariai, sulaukiame grįžtamojo ryšio. Klasės auklėtojai/mentoriai nuolatos pasiūlo užklasinių veiklų klasės tėvų ir vaikų bendruomenėms, kurių metu įdomiai ir smagiai leidžiame laiką, bendraujame, užmezgame ryšį ir rodome bendruomeniškumo pavyzdį vaikams. Bendruomenės veiklos būna labai įvairios – nuo renginių pačiame Erudito licėjuje, iki plaukimo baidarėmis, ėjimo į spektaklius, iškylų gamtoje, patiekalų vakarienei gaminimosi kartu ir t.t.

 

Norėtumėte plačiau sužinoti apie mokymąsi mūsų licėjuje? Spauskite čia -> https://erudito.lt/ugdymas/pagrindinis-ugdymas.
Priėmimas į 5 kl. vyksta iki rugpjūčio 31 d. Susisiekime -> +37061438381