erudito licėjus kontekstinė diena pagrindinis ugdymas edukacija pažintis
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Komentarai: Vienas komentaras

Pagrindinių klasių mokiniai laiką leido kontekstinėje dienoje

Nuo aukštųjų Panemunės pilies bokštų iki žemųjų Marso kanjonus primenančių Akmenės karjerų – „Erudito licėjuje“ pagrindinės klasės laiką leido kontekstinėje dienoje.

Erudito licėjus tiki, kad vienas iš trijų esminių vaiko mokymosi išteklių yra patirtis. Viskas, ko mokomasi klasėje, turi atitikmenis realiame gyvenime. Todėl pirmąjį gegužės penktadienį 5-10 klasių moksleiviai laiko leido už mokyklos ribų!

  • Kauno penktokai lankėsi gyvūnų prieglaudoje, kur išmoko apie toleranciją kiekvienai gyvybei, kas yra atsakomybė, empatija. Taip pat teko susidurti su savo emocijomis, išmokti jas valdyti ir suprasti. Vėliau visi keliavo į Trakus – susipažino su alpakomis bei pasmaguriavo kibinais.
  • Vilniaus penktokai išvyko į Druskininkus. Lietus šiek tiek pakeitė planus, bet vaikai vyko į „Druskos studiją“, kur gamino įvairius dirbinius. Vėliau aplankė apverstą namą, M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų (kuriame gyveno pats menininkas!) bei grožėjosi Dzūkijos panorama nuo Merkinės piliakalnio.
  • Kauno šeštokai susikooperavo su vilniečiais ir atvyko jų aplankyti! Kartu leidosi į sostinės požemius, apžiūrėjo senamiestį, lankėsi bažnytinio paveldo muziejuje. O gidais buvo patys mokiniai – šaunuoliai!
  • O kita Kauno šeštokų klasė išvyko į… Estiją! Apžiūrėjo Tartu miestą, o kitą dieną, jau grįždami į Lietuvą, turistavo Latvijos sostinėje Rygoje. Apsilankė zoologijos sode, Rygos Motorų muziejuje džiaugėsi didžiausia ir įvairiausia Baltijos šalyse motorinių transporto priemonių kolekcija.
  • Kauno septintokai pasekė šeštokų pavyzdžiu ir nusprendė kontekstinę dieną perkelti į kitą šalį – kaimyninę Latviją. Apžiūrėjo saldainių fabriką, išmoko kaip teisingai juos įpakuoti, aplankė Kuldigos miestelį bei paslaptingus smėlio urvus.
  • Vilniuje septintokai ir aštuntokai leidosi į edukacinę išvyką Žemaitijoje. Vaikai apžiūrėjo Ventos regioninio parko lankytojų centrą, turėjo edukaciją po Papilės miestelio įžymiausias vietas (S. Daukanto paminklą, beždžionių tiltą, keturiolikamienę liepą). Vėliau nuvyko į Marso kanjonus primenančius molio karjerus, o išvyką vainikavo fosilijų ieškojimas Papartyne.
  • Kauno aštuntokai susipažino su Panemunės ir Raudonės pilimis. Kopimas į piliakalnius pareikalavo daug jėgų, tačiau jos sugrįžo nuvykus pas alpakas! O viską vainikavo auselių gamyba ir saldi jų degustacija.
  • Vilniaus devintokai apsilankė Kaune, kur sužinojo daugiau apie M. K. Čiurlionį bei kitas kultūrines asmenybes. Juk atvyko į Europos kultūros sostinę! O Kauno 9-10 klasių mokiniai išvyko į Anykščius, kur apsilankė legendinio Siauruko muziejuje, pavaikščiojo po Paukščių taką, išbandė virtualią realybę. Vilniaus dešimtokai apsilankė kine, kur turėjo kontekstinę pamoką, sujungtą su anglų kalba.

Klausti mokinių ar diena patiko nereikėjo – jau nuo pat ryto jie, kartu su mokytojais, dalinasi įspūdžiais, dėkoja už suteiktas akimirkas drauge ir jau laukia kitos kontekstinės dienos!