Penkta klasė – tėvų patarimai, kaip pasirinkti mokyklą

Penkta klasė dažnam moksleiviui ir jo tėvams asocijuojasi ne tik su dar viena nauja, neišdildoma kelione į iki šiol neatrastus mokslo ir žinių lobynus, bet ir su nauja mokykla, naujais mokytojais ir klasės draugais. Švietimo įstaigos keitimas tiek vaikams, tiek tėvams dažnai sukelia nerimo jausmą. Vaikai išgyvena, kaip jiems pavyks pritapti naujoje mokykloje, tėvai – ar savo atžaloms išrinko tinkamą ugdymo įstaigą.

Dalijamės „Erudito“ licėjaus bendruomenės narių Jotautų šeimos patirtimi ir patarimais, kaip pasirinkti mokyklą.

– Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis mokyklą nuo 5 klasės? Ko svarbu paklausti mokyklos atstovų?

– Jei dabar rinktumės naują mokyklą, mums būtų aktualu, kaip vykdoma vaikų atranka, kokiais kriterijais vadovaujantis pati mokykla vertina į bendruomenę atkeliaujančias šeimas. Būtinai pasiteirautume apie mokytojų komandą, kas svarbu administracijai, renkantis specialistus. Labai svarbios ir vertybės, kuriomis mokykla vadovaujasi kasdienėje savo veikloje. Na, ir tikrai svarbu mokyklos lokacija bei vaikų ugdymo kaina – idealu, kai nei logistiniai, nei finansiniai klausimai nesukelia per didelės įtampos šeimos gyvenime.

– Ką darėte, kad vaikas lengviau adaptuotųsi naujoje mokykloje, kokia jūsų patirtis?

– Adaptacija „Erudito“ licėjuje praėjo tikrai lengvai. Čia didelį vaidmenį vaidina klasės auklėtojai/mentoriai, padedantys vaikams integruotis į naują bendruomenę. Nuostabu, kad mokykloje nuolatos visas klases lanko psichologė, kuri labai profesionaliai prisideda prie teigiamo mikroklimato kūrimo, emocinio intelekto ugdymo, įžvalgų, kur ir kam reikalingas didesnis dėmesys.

– Kodėl jūs pasirinkote „Erudito“ licėjų savo vaikui?

– Savo vaikams ieškojome mokyklos, užtikrinančios atvirą ir šiuolaikinį požiūrį į vaikų ugdymą, gebančios suderinti akademinių rezultatų siekimą kartu su dideliu dėmesiu besiformuojančioms individualioms asmenybėms ir jų bendrųjų gebėjimų, vidinių savybių ugdymą. Mums labai patiko licėjaus steigėjų požiūris į formuojamą mokytojų komandą, siekiant sutelkti tikrojo pašaukimo specialistus, jau turinčius profesinės patirties. Mokytojų komanda iš tiesų nuostabi! Labai svarbu buvo ir tai, kad „Erudito“ licėjus įsikūrė miesto centre, tai išsprendė didelę dalį logistinių šeimos iššūkių ir sutaupė gan ženklią dienos laiko dalį, kurią galime visi skirti savo kitoms mėgiamoms veikloms, ilgesnėms vakarienėms ir kokybiškam šeimos laikui kartu.

– Ką mūsų mokykloje vertinate labiausiai? 

– Labiausiai vertiname tai, kaip jaučiasi mūsų vaikai, o juose matome ne tik tobulėjimą akademiniuose dalykuose, bet ir laisvų asmenybių augimą, gerą nuotaiką, įtampos nebuvimą. Ypač vertiname tai, kad mokykla bendradarbiauja su visa bendruomene, visada atsako į kylančius klausimus, kviečia diskusijai, kad į galimus iššūkius dažniausiai reaguoja proaktyviai, o ne reaktyviai.

– Ar jums patinka mokyklos bendruomenė ir kaip patys joje dalyvaujate? 

– Labai vertiname visą mokyklos bendruomenę ir stengiamės patys būti aktyvūs jos nariai, sulaukiame grįžtamojo ryšio. Klasės auklėtojai/mentoriai nuolatos pasiūlo užklasinių veiklų klasės tėvų ir vaikų bendruomenėms, kurių metu įdomiai ir smagiai leidžiame laiką, bendraujame, užmezgame ryšį ir rodome bendruomeniškumo pavyzdį vaikams. Bendruomenės veiklos būna labai įvairios – nuo renginių pačiame „Erudito“ licėjuje, iki plaukimo baidarėmis, ėjimo į spektaklius, iškylų gamtoje, patiekalų vakarienei gaminimosi kartu ir t. t.

Priėmimo į nacionalines klases pirmasis etapas prasideda nuo gruodžio 1 d., į tarptautines pagrindines klases – nuo 2024 m. sausio 1 d. Galite užpildyti prašymą ir mes su jumis susisieksime.

Nerijus Pačėsa apie ugdymo kokybę: užtenka paklausti trijų klausimų