Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Komentarai: Vienas komentaras

Solidarumo bėgime pradinukai mokosi savanorystės, bendruomeniškumo ir net matematikos

„Ar švenčiate jubiliejus? O dešimt metų – tai daug ar mažai?“ – klausė mokytoja ikimokyklinukų „Erudito“ licėjaus kieme Vilniuje, į kurį paskutinėmis saulėto rugsėjo dienomis susirinko ikimokyklinių ir pirmų klasių moksleiviai. Jie papildė organizacijos „Gebėkit vaikus“ socialinės inicatyvos – 10-ojo solidarumo bėgimo – bėgikų gretas. Spalio 6 dieną prie šio kilnaus tikslo įgyvendinimo prisijungė „Erudito“ licėjaus 2–4 klasių moksleiviai.

Nubėgti metrai virsta parama

Vaikai vienbalsiai sutarė, kad dešimtasis jubiliejus – ypatinga proga, kurią būtina švęsti, tad prisijungė prie tūkstančių šalies mokslo įstaigų ugdytinių, norinčių ir padedančių sunkiau gyvenantiems vaikams. Spalio 6 dieną prie jubiliejinio bėgimo sostinės Reformatų parke prisijungė „Erudito“ licėjaus nacionalinių ir tarptautinių 2–4 klasių moksleiviai.

Jie stengsis už nubėgtus solidarumo (kilo)metrus surinkti paramos tiems, kuriems jos labiausiai trūksta. Vaikai ant kortelių surašė savo rėmėjus, kurie už kiekvieną jų nubėgtą solidarumo metrą paaukos sutartą sumą. Surinktos lėšos drauge su pačių pagaminta aukų dėžute bus perduotos organizacijai „Gelbėkit vaikus“, kuri tikslingai paskirsto lėšas.

„Šioje solidarumo iniciatyvoje dalyvaujame nebe pirmus metus, taigi vaikai jau laukia šio bėgimo, jam ruošiasi, aktyviai renka rėmėjus, paskui skaičiuoja nubėgtus kilometrus, kurie virsta parama, – džiaugiasi pradinių klasių mokytoja Jūratė Babickienė, šiemet surinkusi dar daugiau norinčių bėgime dalyvauti vaikų. – Esam išsikėlę labai aiškius tikslus ir juos aptarę su mokiniais: dėl ko mes bėgame, savo sveikatą, laiką, energiją ir mintis aukojame dėl gero darbo ir socialinio tikslo.“

Padeda įtvirtinti IB PYP kompetencijas

Šis bėgimas, anot mokytojos J. Babickienės, tai ne tik proga pabūti gryname ore ir pasportuoti, t. y. stiprinti kūną, bet ir įtvirtinti tokias svarbias tarptautinio bakalaureato pradinėms klasėms (IB PYP) vertybes ir kompetencijas, kaip atjauta, empatija, suprantingumas, mąstymas ir kt.

„Mokomės būti bendruomenės nariais – aiškinamės, kas mes esame (tai viena iš šešių tarpdisciplinių IB PYP temų), visi kartu užsiklijuojame „Gelbėkit vaikus“ lipdukus ir taip tampame bendruomeniški. Kartu siekdami bendro tikslo – kartu bėgdami, kartu įgyvendindami kilnų tikslą, – tampame stipresni ir vieningesni kaip bendruomenė, juk vienas lauke ne karys. Net ir šio bėgimo šūkis yra „Kartu galime daugiau“, – įtraukliu ugdymu džiaugiasi pradinių klasių mokytoja J. Babickienė.

„Ši iniciatyva moko ir dalijimosi. Jeigu esu sveikas, stiprus, mąstau, galiu ir kitiems padėti taip mąstyti“, – teigia bėgimo mokykloje iniciatorė J. Babickienė.

Į šį bėgimą pradinukams integruojamos net ir matematikos žinios: „Skaičiuojame žingsnius, kurie virsta metrais, nubėgtą atstumą, suaukotas rėmėjų lėšas.“

Mokytojai džiaugiasi, kad į šią solidarumo iniciatyvą noriai kaip bendruomenė įsitraukė ir mokinių tėvai: kai kurios įmonės nori paaukoti organizacijai „Gelbėkit vaikus“.

Primename, kad „Erudito“ licėjus yra tarp kandidatuojančių mokyklų, siekiančių įdiegti tarptautinio bakalaureato programą pradinėms klasėms (IB PYP). Daugiau apie šią programą galite pasiskaityti spustelėję nuorodą Tarptautinio bakalaureato programa – jau greit ir pradinukams.