Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Komentarai: Vienas komentaras

„Erudito“ licėjus – Erasmus+ projekto partneris

Džiaugiamės, galėdami pranešti, jog nuo šių mokslo metų Erudito licėjus prisijungia prie Europos Komisijos švietimo ir jaunimo programos Erasmus+, kuri Lietuvoje savo veiklą pradėjo 1999 m. Erudito licėjus ir Erasmus+ įgyvendina net 2 tarptautinius projektus.

➣ Tarptautiniame projekte „Schools United by Science”, kurio partneriai yra Lietuva, Turkija, Italija, Ispanija, Bulgarija ir Rumunija, bedraudami ir bedradarbiaudami mokytojai dalinsis gerąja patirtimi, modeliuos ir taikys aktyvius bei inovatyvius ugdymo proceso metodus. Šis projektas apima visas pagrindinės mokyklos ugdomas sritis: STEM ir kalbų mokymąsi. Ypatingas dėmesys skiriamas integraciniam, kompelksiniam, patyriminiam ugdymui – tam, kas svarbu XXIa mokiniui. Projekto veiklų trukmė – 2-eji metai. Kiekvienas projekto mėnuo yra skiriamas tam tikrai tikslinei mokomąjai veiklai bei integracinėms pamokoms organizuoti. Projekto metu organizuojami 6 tarptautiniai mainai, kurių metu projekto partneriai su komandomis (kurias sudaro mokiniai ir mokytojai) susitinka vis skitingose partnerių mokyklose, pristato savo teminius darbus ir atliktas užduotis.

➣ Tarptautiniame projekte „Reading with Ease and Fun“ partnerinių mokyklų pradinių klasių ir jaunesnio mokyklinio amžiaus mokytojai bei įvairių įstaigų profesionalai iš Bulgarijos, Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Graikijos, Slovėnijos, Latvijos sutelkė savo pajėgas, siekdami gerinti skaitymo įgūdžių formavimą pradinėse klasėse ir tarp jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikų. Anglų dramaturgas Džozefas Adisonas yra pasakęs, jog „Skaitymas protui – tolygu fiziniams pratimams kūnui“. Mokslininkai ir ugdymo sistemų atstovai vienbalsiai sako, kad skaitymas lavina žodyną, skatina mąstymą, gerina koncentraciją, ugdo kūrybiškumą, todėl mums, pedagogams, svarbu skaitymą padaryti patrauklia veikla jauniausiame mokykliniame amžiuje. Šiame projekte mokytojai ir švietimo atstovai, psichologai, logopedai kuria metodus ir metodikas, kaip skaitymą padaryti įdomia ir efektyvia veikla vaikui. Projekto metu taip pat kuriami ir analizuojami metodai, kaip padėti mokiniui eliminuoti skaitymo ir rašymo sutrikimus.

Mes tikime, kad 2-ejus metus kuriamos metodikos, projekto produktai bei duomenų bazės taps pagalbos įrankiais mokytojams ir visiems švietimo entuziastams.