Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Žymos: , , , , Komentarai: Vienas komentaras

Tarptautinio bakalaureato (IB) vienuoliktokės Saulės patirtis: Išmokau mėgautis mokymusi

„Erudito“ licėjaus tarptautinio bakalaureato diplomo studijų (IBDP) 11 klasės moksleivės Saulės Zulanaitės kalba, pasakyta mokslo metų atidarymo šventėje, abejingų nepaliko. Dalijamės Saulės patirtimi – galbūt ji įkvėps ir kitus.

Saulė sako, kad seniau visai nemėgo mokytis, o mokykloje dažniausiai nuobodžiaudavo. „Netgi nebuvau gera mokinė, – tikina ji. – Mano požiūris buvo gana atsainus, daug nesitikėjau, ir mokymosi rezultatai tai atspindėjo.“ Viskas pasikeitė, kai vieną dieną Saulė tiesiog suvokė, kad mokytis gali būti įdomu, kad viskas aplink yra susiję.

„Mintyse grįžau į kiekvieną pristatymą, projektą, testą, nesėkmę, analizavau priežastis, ir staiga man toptelėjo, kad juk man iš tiesų įdomu mokytis ir sužinoti ką nors nauja! Anksčiau stengiausi mokyklą kaip nors ištverti, sugerti man pateiktą informaciją, neanalizuodama, kaip jos visos susijungia į bendrą visumą, tampa mūsų pasauli dalimi ir kuria kitokią mane. Gyvenimas tapo dideliu atradimu, mokslinių tyrimų objektu ir daug įdomesnis“, – sako Saulė. Vaivorykštė nebebuvo tik vaivorykštė, žydintys sodai – ne tik pavasario ženklas, bet ir sudėtingas biologinis procesas – atradimų slypėjo kiekviename žingsnyje.

Saulė sako supratusi, kad mokslas daug didesnis už mus, bet tai nuostabu: „Supratau, kad negalėsiu išmokti visko, bet galiu daryti viską, kad išmokčiau to, kas man svarbu.“ Moksleivės teigimu, kai pajunti mokymosi džiaugsmą, rezultatai ateina savaime – ir ji kalba ne tik apie akademinę sėkmę, geresnius įvertinimus, bet apie praturtinančią mokymosi kelionę. „Ši kelionė man tapo svarbiausia“, – apibendrina „Erudito“ licėjaus vienuoliktokė.

Saulė ir kitiems linki atradimo džiaugsmo ir jaudulio kasdieniuose dalykuose, susidomėjimo ir įsitraukimo į mokymosi procesą.

Visa Saulės kalba (EN) – čia.

Saulės kalba „YouTube“.

Saulė – viena iš „Erudito“ licėjaus gabiųjų, gavusių stipendiją mokslams visam tarptautinio bakalaureato dvejų metų (11–12 kl.) laikotarpiui. Ateinantiems mokslo metams net 10 gabiausių moksleivių „Erudito“ licėjus skiria tokią stipendiją. Galbūt ir Tu gali būti vienas iš jų? Registruokis, ateik pokalbio ir tapk vienu iš mūsų!

Daugiau apie tarptautinio bakalaureato programą: https://erudito.lt/priemimas/ibdp-klases/.

Kuo tarptautinis bakalaureatas naudingas moksleiviui ir kuo skiriasi nuo įprastos mokymosi programos, rasite paspaudę nuorodą Aktualu moksleiviams: atsakymai į 5 svarbiausius klausimus apie tarptautinį bakalaureatą | Privačios mokyklos – Erudito licėjus – Vilniuje, Kaune

„Erudito“ licėjus didina tarptautinio bakalaureato akademinių stipendijų skaičių