DIGIT4SEN projekto partnerių susitikimas
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Žymos: , , , , , Komentarai: Vienas komentaras

DIGIT4SEN projekto partnerių susitikimas siekiant tobulinti skaitmeninius įgūdžius įtraukiančiam švietimui

Erudito licėjaus tarptautinių ryšių koordinatorė Rūta Petkevičiūtė kovo 1–3 surengė renginį, kuriame susirinko mokytojai iš Bulgarijos, Turkijos, Ispanijos ir Lietuvos, kaip dalis Erasmus+ projekto “Improving teachers’ digital skills to achieve better online inclusive education for students with special needs (DIGIT4SEN)”. Trijų dienų mokymų sesija buvo skirta gerinti mokytojų skaitmeninius įgūdžius siekiant sukurti įtraukesnę mokymosi aplinką mokiniams su specialiais poreikiais.

Mokymų sesija susidėjo iš pristatymų ir diskusijų apie inovatyvias ir interaktyvias platformas, kurios gali padėti įtraukti mokinius į veiklas ir gerinti darbų kokybę su specialiųjų poreikių mokiniais mokyklose. Diskusijos ir pristatymai buvo pagrįsti DIGIT4SEN vadovėliu, kuriame pristatomi keturi moduliai: Skaitmeniniai mokymosi užsiėmimai, Skaitmeninis žinių vertinimas, DIGIT4SEN metodika ir Skaitmeninių pamokų mokymosi turinio projektavimas ir kūrimas. Mokymų sesijos nebuvo tik teorinės, bet ir praktinės. Mokytojai turėjo galimybę pritaikyti savo įgytus įgūdžius ir žinias realiose, praktinėse situacijose. Mokymų sesiją vedė ekspertų komanda, sudaryta iš IT specialistų, pradinio ugdymo mokytojų ir mokyklos logopedų.

DIGIT4SEN projekto tikslas – spręsti skaitmeninių įgūdžių spragą tarp mokytojų ir suteikti jiems reikiamus įgūdžius, kad jie galėtų teikti įtraukiamąjį švietimą mokiniams su specialiais poreikiais. Projektas pripažįsta skaitmeninio švietimo ir vertinimo įrankių poreikį, kurie būtų pritaikyti specialiųjų poreikių mokiniams. Projektas taip pat siekia suteikti mokytojams visas žinias kurti skaitmeninius mokomuosius turinius, prieinamus visiems mokiniams, įskaitant su specialiais poreikiais.

Viena iš svarbių DIGIT4SEN mokymų sesijos rezultatų buvo naujų draugystės ryšių tarp projekto partnerių ir mokytojų kūrimas. Sukurti ryšiai padės gerinti mokymo praktikas ir teikti dar geresnę paramą mokiniams su specialiais poreikiais. Taigi, projekto partneriai ir dalyviai po renginio ne tik grįžo namo su naujomis žiniomis, bet ir naujomis draugystėmis, kurios padės jiems dirbti kartu siekiant bendro tikslo – suteikti kokybišką švietimą visiems mokiniams!

Projekto nr. 2021-1-LT01-KA220-SCH-000031624.