Kauno „Erudito licėjaus” 11-os klasės Tarpautinio Bakalaureato (IBDP) mokinio projektas „Erudito Podcast”
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Komentarai: Vienas komentaras

Kauno „Erudito” licėjaus 11-os klasės tarpautinio bakalaureato (IBDP) mokinio projektas „Erudito Podcast”

Rapolas Kazakevičius, Kauno „Erudito licėjaus” 11-os klasės Tarpautinio Bakalaureato (IBDP) mokinys, kuris yra naujojo projekto „Erudito Podcast” įkūrėjas ir vedėjas.

Rapolo kelionė prasidėjo per pirmąjį 2020-ųjų metų karantiną. Supratęs, jog užplūdus karantinui, nėra galimybės nei bendrauti, nei draugauti, nei pažinti mokyklos mokytojus, nusprendė, kad reikia kažko imtis. Po praleisto ilgo laiko namuose ir dar vasarą išgirdęs prognozę, kad rudenį gali ateiti antroji COVID – 19 banga, jis nusprendė pasiimti paprastą lapelį ir pradėti kurti „Erudito Podcast“.

„Pamaniau, jog podcast‘as (liet. tinklalaidė) yra šių laikų geriausia susisiekimo ir naujienų skleidimo priemonė. Tai yra patogu, kadangi galima kalbėti kiek nori, apie ką nori ir kaip nori, nėra jokių standartų. Galima jaustis laisvai ir kurti.“ – sako Rapolas.

Dažnai mokytojai ir moksleiviai vieni kitus mato koridoriuose ar klasėse, tačiau nėra galimybės ir laiko pabendrauti su mokytojais ir juos geriau pažinti. Podcast‘e Rapolas mokytojus kalbina ne apie namų darbus, mokinius ar kontrolinius. Dažniausiai aptariama jų vaikystę, laikus, kai jie buvo mokiniai, kokia buvo to meto mokykla, kokie mokytojų hobiai ir ką jie veikia laisvalaikiu.

„Jau po keletos pokalbių supratau, jog ir mokytojai yra žiauriai kieti! Jie turi pilna visokių idėjų, hobių, patirčių. Na, o dabar pagaliau jie gali apie tai pasidalinti su mokiniais! Taip pat, tai puiki galimybė „Erudito licėjumi“ besidomintiems mokiniams ir tėvams susipažinti su juo iš vidaus.” – sako Rapolas.

Paklausus, kaip sekasi vykdyti projektą ir kokie planai ateityje, Rapolas sako:

„Nenoriu sustoti. Atrodo, jog radau veiklą, kuri mane veža. Supratau, jog man tai patinka, patinka susipažinti, pažinti ir juoktis. Kiekvieną kartą susiduriu su nesklandumais: negali mokytojas, mikrofonai skirtingai įrašinėja, išsikrovę mikrofonų baterijos, girdisi aidas.  Tačiau kiekvieną kartą įrašęs jaučiuosi puikiai, nes vėl turėjau galimybę susipažinti su mokytoju iš kitos pusės ir įveikiau mažą žingsnelį į pirmyn. Taip pat kiekvieną kartą išmokstu kažko naujo. Galbūt kitose ekranų pusėse tai nesimato, tačiau man kiekvienas epizodas gerėja, jam pasiruošiu lengviau ir susitvarkau paprasčiau. Manau, jog ateityje, galbūt, gali keistis kanalo konceptas, turinys, galbūt sugalvosiu kalbinti kitus įvairius žmonės, ieškoti įvairių asmenybių ir sužinoti kažko įdomaus. Tačiau kol kas „Erudito licėjuje“ tiek pilna įdomių mokytojų, jog greitai turinys nesikeis. Tikiuosi, jog ateityje viskas tik gerės!“

 

Kviečiame prenumeruoti:

„Erudito licėjus”  Youtube kanale : https://www.youtube.com/channel/UCYBDk4-z-3DWTIv_7GeJy7Q
„Erudito Podcast”  Youtube kanale : https://www.youtube.com/channel/UCRFGcfRHY4ZiPI8Epw6FPLg