Konferencija apie mąstymo ugdymą
Ugdant šiuolaikišką ir visokeriopai išsilavinusį jauną žmogų, labai svarbu jau pradinėse klasėse skirti dėmesio ne vien žinių įsisavinimui, bet ir praktiniam jų taikymui naujose situacijose, sprendimų priėmimui, savarankiškam mąstymui ir emociniam raštingumui. Tačiau, kaip tai padaryti?
Į šį klausimą atsakymų ieškojome vakar vykusioje Kauno švietimo inovacijų centro ir Erudito licėjaus organizuojamoje respublikinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Mąstymo mokykla: mokymosi lyderystės strategijos kuriančios ryšį“.
Pirmoje renginio dalyje Mo muziejuje vyko plenarinis konferencijos posėdis, kurio metu Mo muziejaus ir Erudito licėjaus atstovai skaitė pranešimus ir diskutavo apie emocinio raštingumo naudą žmogaus gyvenime, kaip jo mokyti ir kokie pavojai iškyla, jei emocinis raštingumas nėra ugdomas.
Po pietų konferencijos dalyviai susitiko Erudito licėjuje, kuriame licėjaus mokytojai dalinosi gerosiomis ugdymo patirtimis ir su konferencijos dalyviais dirbo grupėse ieškodami būtų, kaip ugdymą padaryti dar labiau įtraukesnį, kaip naudoti mąstymo įpročius ir žemėlapius.
Dėkojame visiems dalyviams! Tokios konferencijos ne tik suartina, bet ir leidžia pajausti, kad visi judame gera kryptimi!