Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Žymos: , , , , , , Komentarai: Vienas komentaras

Priešmokyklinių ir pradinių klasių mokytojų stažuotė Suomijoje bei Estijoje

Visą šią savaitę priešmokyklinių ir pradinių klasių mokytojos kartu su Tarptautinių ryšių koordinatore Rūta dalyvavo stažuotėje Suomijoje ir Estijoje, kurios metu gilino žinias apie Tarptautinio bakalaureato Pradinių klasių programą (IB PYP).

Suomijos Helsinkio Ressu Comprehensive School ir International School of Tallinn mokytojos fokusavosi į vaikų vertinimo ir asmenybių ugdymo tobulinimą. Būtent šiuos dalykus apima IB PYP.

IB PYP ugdymo modelyje yra tarpusavyje susijusios tarpdisciplininės temos, kurios rodo ryšį tarp mokinio vertybių ir mokomųjų dalykų bei yra integruojamos į visus pamokų dalykus. Tarpusavy susijusios temos neturi griežtų ribų ir sukuria aktualų ir realų kontekstą mokymo procesui, kas padeda mokiniui patirti savo mokymosi prasmingumą ir susieti mokymo turinį su realiu pasauliu, todėl moksleiviai lengvai supranta, kam tam tikrų žinių reikia.

„Esminis IB PYP bruožas yra visapusiškumas ir visuminis ugdymas. Metodų įvairovė leidžia mokiniams atskleisti ir panaudoti savo mąstymo gebėjimus. Taip pat svarbu paminėti, kad tėveliai taip pat kasdien įsitraukia į savo vaiko daroma pažangą, tik ne kaip vertintojai, o kaip rėmėjai ar patarėjai savo vaikui.“ – sako direktoriaus pavaduotoja priešmokykliniam ir pradiniam ugdymui Greta Lukošiūtė.

Be galo džiaugiamės, kad stažuotėje mokytojos ne tik sustiprino žinias apie vaikų ugdymą, bet ir rado daug panašumų Erudito licėjaus taikomoje ugdymo programoje!