N. Pačėsa siunčia linkėjimus iš Berlyne vykusios švietimo konferencijos ir dalijasi naujausiomis įžvalgomis
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Komentarai: Vienas komentaras

N. Pačėsa siunčia linkėjimus iš Berlyne vykusios švietimo konferencijos ir dalijasi naujausiomis įžvalgomis

Doc. dr. Nerijus Pačėsa, Erudito licėjaus steigėjas ir vadovas, lapkričio 27 – 29 dienomis dalyvavo Berlyne vykusioje konferencijoje OEB 2019, 27-29 November, Berlin. 👋

Švietimo konferencijose dalyvaudamas jau 25-erius metus, Nerius Pačėsa pastebi, jog pagrindinis dėmesys visuomet koncentruojamas į bendrųjų kompetencijų ugdymą, pastaraisiais metais – ir į technologinus bei modernius sprendimus ugdymo veiklose, tačiau, pasibaigus šiais metais vykusiam renginiui, N. Pačėsa neslepia nuostabos:

“Žinote, šį kartą mane nustebino įžvalgos, jog ugdymo procese dirbtinis intelektas, lyginant su mokytoju, pranašesnis. Pranešėjai išskiria tokius argumentus:
1️⃣ Efektyvesnė pažangos stebėsena, pereinanti į rekomendacijas.
2️⃣ Greita pagalba, atliekant užduotis ir pasiūlant sprendimo alternatyvas.
3️⃣ Individualizuotas grįžtamasis ryšys apie mokymosi ir pažangos procesus.
4️⃣ Efektyviai pritaikomas diferencijuotas turinys pagal mokinio gebėjimus ir mokymosi greitį.
5️⃣ Motyvuojantys žaidybiniai elementai patrauklioje, mokiniui priimtinoje aplinkoje.”

Nepaisant tokių naujienų, Erudito licėjaus vadovas teigia, kad ten kur reikia bendradarbiauti, spręsti unikalias ir spontaniškas situacijas, įsivaizduoti ir kurti naujus dalykus, mokytojas yra nepakeičiamas: “Pažangiausios mokyklos turi puikiai derinti mokytojo meistriškumo reikalaujančias kompetencijas su technologinėmis galimybėmis veikti efektyviau, išplėsti turinio prieigas, sukurti įtraukesnes aplinkas ir suteikti daugiau savarankiškumo mokiniams mokytis ir kurti – taip, kaip darome Erudito licėjuje!”