Erudito licėjuje įvyko pirmasis respublikinis moksleivių verslumo ir inovacijų renginys
Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Komentarai: Vienas komentaras

„Erudito“ licėjuje įvyko pirmasis respublikinis moksleivių verslumo ir inovacijų renginys

Sujungę savo jėgas LJA Lietuva, Erudito licėjus, ChangeMaker’ON ir Veršvų gimnazija lapkričio 22 d. Erudito licėjuje įgyvendino unikalią idėją ir pakvietė moksleivius iš visos Lietuvos į pirmą kartą organizuotą respublikinį verslumo ir inovacijų renginį 5-8 klasėms YOU CAN DO IT. Renginio tema “Darnus vystymasis” idėjoms įkvėpė daugau kaip 230 mokinių (48 komanados).

“Verslumo ugdymas yra ypatingai svarbus jaunesniame mokykliniame amžiuje, nes verslumas tai – mąstymas apie pasaulį ir save, o taip pat kiekvieno mokinio asmeninių savybių, savo talentų ir stiprybių atpažinimas, kompetencijų stiprinimas. Kiekvienas mokinys yra talentingas, tik mes turime sudaryti sąlygas jo talentams atsiskleisti, turime palaikyti moksleivį bei padėti jam atrasti save ir stiprinti savo stiprybes.” – įsitikinusi renginio organizatorė ir Erudito licėjaus direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Kristina Celiešiūtė.

Renginio metu, dirbdami komandose, mokiniai atliko tris užduotis: sugeneravo darnaus vystymosi verslo idėją, pagamino idėjos prototipą ir išanalizavo sukurto produkto ar paslaugos rinką bei savo darbą pristatė komisijai. Dirbant komandose mokiniams mentoriavo šalyje gerai žinomų ir atpažįstamų įmonių bei organizacijų komandos: UAB “Sorvindu”, ”UAB “MonAmi”, UAB “Dagmita” vadovai, LJA komanda,  JA Alumni, Vystomojo bendradarbiavimo platformos atstovės, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovai, Verslo praktikų komanda (VDU), VDU studentai, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto lektorės ir verslo konsultantai, KTU studentai.

Renginio metu komandų mentoriai ir moksleiviai taip pat diskutavo apie verslumo ugdymo svarbą. Savo pranešime apie verslo ypatybes Mindaugas Anilionis, UAB “MonAmi” vadovas, siūlė kuriant verslą dėmesį pirmiausiai kreipti ne į pinigus, o į kuriamą pridėtinę vertę: “Mūsų visuomenėje verslumas dažnai suprantamas, kaip būdas greitai praturtėti. Ugdydami vaikų verslumą pirmiausia turime suprasti, kad verslas – tai tarnavimas visuomenei, kuriant jai reikalingus produktus ir paslaugas, padedančius spręsti problemas”. Aušvydas Gražinys, UAB „Sorvindu“ Gamyklos vadovas, pastebėjo, jog moksleivių verslumo ugdymas gyvenime praverčia tuomet, kai iškyla finansinės nepriklausomybės poreikis.

Įvykus kūrybinėms dirbtuvėms ir sugeneravus verslo idėjas, komandos buvo paskirstytos į 4 sektorius: ekologiškas maistas ir aplinkosauga, daiktai buityje, IT sektorius, paslaugos socialiai jautrioms grupėms. Renginio pabaigoje moksleiviai pristatė savo idėjas sektorių komisijoms, kurios išrinko TOP 5 komandas.

“Mums labai patiko: nors buvo sunku, bet labai įdomu!” po renginio savo mintimis pasidalino Pakruojo “Žemynos” pagrindinės mokyklos mokytojas ir komanda. ♡

Dalinamės keletu idėjų, tikimės, kad vieną dieną jos taps realybe:

✏ IT sistema žmonėms, neturintiems galimybių piešti.
✏ IT sistema, padedanti spręsti maisto švaistymo problemą.
✏ Nuolat besikeičianti mokykla, kurioje viskas, kas vyksta, yra siurprizas.
✏ Išmanusis stalas su integruota IT sistema.
✏ Gyvūnų gyvybės langelis.
✏ Presuojanti šiukšliadėžė.
✏ Purškiamas atšvaitas.
✏ Batai su navigacija.
✏ Rūšiavimo programėlė mobiliajam įrenginiui.
✏ Daiktų radimo prietaisas.
✏ Mediniai edukuojantys žaislai.
✏ Sveikos mitybos maisto mišinys.
✏ Ekologiškos lesyklėlės.
✏ Perdirbimo automatai, įrengti prie parduotuvių.