Paskelbtas: Erudito Kategorija: Naujienos Žymos: , , , Komentarai: Vienas komentaras

Kviečiame moksleivius pasilikti po pamokų: popamokinių veiklų sąrašas „Erudito“ licėjuje

Išduosime paslaptį: „Erudito“ licėjaus moksleiviai po pamokų neskuba namo, o mielai lieka mokykloje, nes joje daug papildomų veiklų: priešmokyklinių ir pradinių klasių moksleiviai kviečiami į muzikos, dailės, keramikos, šokių, judriųjų žaidimų būrelius, smalsučių akademiją ar prisijungti prie mažųjų muškietininkų (dainos, pasakojimai ir žaidimai) bei STEAM veiklų klubo. Mokykloje veikia krepšinio, šachmatų, teniso, japonų kovos menų Kyokushin, tautinių šokių, anglų kalbos, robotikos ir programavimo, 3D modeliavimo, matematikos, kūrybinio mąstymo, debatų, Jungtinių Tautų simuliacijos ir kt. klubai.

Popamokinėse veiklose moksleiviai drauge su popamokinės veiklos mokytojais ugdosi socialinius bei emocinius įgūdžius, atskleidžia kūrybiškumą, lavina vaizduotę, aktyviai juda bei mokosi bendradarbiauti. „Veiklos skirtos papildyti „Erudito“ licėjaus ugdymo programą bei sudaryti sąlygas moksleiviams turiningai pailsėti po pamokų ir pabendrauti su mokyklos draugais, – sako neformaliojo ugdymo vadovė Erika Vaškialytė. – Greta popamokinių veiklų mokiniai pagal individualius savo poreikius bei pomėgius gali rinktis keturių krypčių papildomus klubus: akademinių žinių, STEAM ugdymo, sporto ir sveikatingumo, menų bei kūrybiškumo.“

Neseniai atidarytame naujajame korpuse Vilniuje daugelis erdvių yra multifunkcinės ir sąmoningai pritaikytos turiningai popamokinei veiklai. Naujajame korpuse įrengtos daugiafunkcės erdvės bendram darbui ir interaktyvioms veikloms, dailės, muzikos klasės, 100 m2 ploto moderni STEAM šiuolaikinių technologijų laboratorija, modernios dirbtuvės, ir kt.

Ne kiekviena mokykla turi nuosavą baseiną. „Erudito“ licėjus – kaip tik tokia. Baseinas – iki šiol tai vienas populiariausių ir vaikų labai mėgstamų būrelių, o plaukimo treneris Dominykas Spudvilas, Lietuvos plaukimo rinktinės narys, rekordininkas, daugkartinis čempionas ir prizininkas, – tikras vaikų herojus, nes mokymąsi plaukti paverčia naudingu, smagiu ir mėgstamu vaiko užsiėmimu.

20232024 m. m. popamokinės veiklos „Erudito“ licėjuje

0–4 kl.

Smalsučių akademija (Kaune)

Kasdien, išskyrus penktadienį, organizuojama veikla skirta vaikams, kurie lieka po pamokų ilgiau, baigę visus būrelius. Nuotaikingoje ir linksmoje mokslo akademijoje moksleiviai  plečia akiratį atlikdami įvairias užduotis – kartais grupėmis, kartais poromis, kartais individualiai. Moksleiviai spalvina, kuria dekoracijas, sprendžia loginius uždavinius, žiūri filmukus, dainuoja, darosi dienos refleksijas. Dienos pabaigos gražus ritualas – vakaro ratas: reflektuojama praėjusi diena, pameditavus atsisveikinama.

Smasučių akademijoje stengiamasi integruoti IB PYP programos temas: teorinė dalis kūrybiškai susiejama su atliekamomis veiklomis.

Šokių simuliatorius (Kaune)

Šokių choreografijos pamokos su profesionaliomis mūsų mokyklos šokėjomis. Merginos nebe pirmus metus šoka Kauno šokių studijoje „RED“ ir netrukus žada pamokas lankančių moksleivių tėvus nustebinti šokių pasirodymu.

Judrūs žaidimai su Eduardu (Kaune)

Triskart per savaitę vykstantys įvairūs estafetiniai orientaciniai žaidimai su fizinio lavinimo mokytoju Eduardu Straigiu.

Tenisas (Kaune)

Viena populiariausių sportinkų veiklų licėjuje. Profesionali teniso trenerė Gabrielė Girdžijauskė moko moksleivius teniso pradmenų ir kelia tikslą išugdyti stiprius būsimus tenisininkus.

Anglų kalbos klubas (Vilniuje)

Klube mokomasi bendrinės kalbos taisyklių, tobulinami vaikų skaitymo ir rašymo gebėjimai. Per smagius ir įtraukius projektus bei užduotis vaikai susipažįsta su angliškai kalbančių tautų kultūra, gilina savo anglų kalbos žinias bendraudami jiems aktualiomis, kasdieniniame gyvenime pritaikomomis, temomis -šeima, mokykla, laisvalaikis, kelionės, profesijos bei žaisdami edukacinius žaidimus.

Klubas „Mokykis ir kurk su STEAM“ (Kaune ir Vilniuje)

Šiuose užsiėmimuose jaunieji tyrinėtojai gali praplėsti savo žinias mokslo, technologijų, inžinerijos, matematikos bei meno, kuris padeda suprasti ir apjungti šias sudėtingas disciplinas, pagalba. Kurdami mažus projektus, moksleiviai jaučiasi įkvėpti pritaikyti naujas ir jau turimas žinias. Veiklų metu stimuliuojamas kritinis mąstymas ir mokomasi problemų sprendimo.

Dailė (Kaune)

Dailė per psichologinę technologijų pusę: tyrinėjamos emocijos, jausmai, įvairios problemos, aktualijos, jas išpiešiant. Tai tarsi psichologinė, savęs pažinimo dailė arba meninio savęs atskleidimo būdas. Veiklas vedanti technologijų mokytoja Armanda Klimavičiūtė neseniai pristatė autorinę parodą. Trečiadieniais ji veda grafinio dizaino popamokines veiklas pagrindinių klasių moksleiviams.

Muzika

Visų vaikų labai mylima muzikos mokytoja, profesionali fleitininkė Odilija Luciukaitė moko pažinti natas, groti pianinu, daug su moksleiviais dainuoja.

Šachmatų klubas (Kaune ir Vilniuje)

Vienas populiariausių popamokinės veiklos klubų licėjuje, kurį veda šachmatininkas Kasparas Kalpavičius. Šachmatai padeda vaikams ugdyti nuoseklų, abstraktų, analitinį, kūrybingą ir pagrįstą mąstymą. Vaikai šachmatų užsiėmimuose ne tik mokosi teorinių šio žaidimo žinių, bet ir kaip jas taikyti praktikoje.

3D modeliavimo klubas (Vilniuje)

Užsiėmimų  metu moksleiviai susipažįsta su vis labiau populiarėjančiomis 3D modeliavimo ir spausdinimo technologijomis, sužino kaip veikia 3D spausdintuvas, kaip ši technologija panaudojama ir pritaikoma. Vaikai supažindinami su pradedantiesiems skirtos 3D modeliavimo programėlės „Tinkercad“ galimybėmis, kuria įvairius 3D projektus, kuriuos vėliau atsispausdina 3D spausdintuvu.

Robotikos ir programavimo klubas (Vilniuje)

Klubo užsiėmimuose vaikai susipažįsta su robotikos pagrindais, dirba su LEGO robotais, konstruoja robotus pagal pateiktas instrukcijas, vėliau kuria savo robotų dizainus. Norėdami robotams suteikti gyvybės, išmoksta programavimo blokinėje aplinkoje pagrindų. Taip pat rengia robotukų kovas bei lenktynes.

Baseinas (Vilniuje)

Plaukimas padeda subalansuoti augančio vaiko fizinius rodiklius (ūgį ir svorį), be to, gerina imunitetą, stiprina širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemas, lavina kvėpavimą, raumenis, laikyseną, didina ištvermę. Plaukimo užsiėmimai išugdo vaiko savarankiškumą, drąsą ir drausmingumą. Plaukimo pamokas veda profesionalus sporto treneris Dominykas Spudvilas, Lietuvos plaukimo rinktinės narys, rekordininkas, daugkartinis čiampionas ir prizininkas. Jis mokymąsi plaukti paverčia naudingu, smagiu ir mėgstamu vaiko užsiėmimu.

Krepšinis (Kaune ir Vilniuje)

Užsiėmimų metu mokomasi ne tik techninių krepšinio pagrindų, bet ir žaidžiami įvairūs judrieji žaidimai, kurie lavina reakciją bei fizinę formą. Klubo užsiėmimuose vaikai plėtoja gebėjimą atkakliai siekti tikslo, laikytis sąžiningos konkurencijos principų, tobulėti individualiai ir būnant komandos dalimi, ugdosi savo kantrybę, atsakingumo jausmą, pasitikėjimą savimi ir kitais.

Moksleivių labai mėgstama sporto veikla, kurią Kaune veda profesionalus „Žalgirio“ krepšinio akademijos treneris Julius Pranevičius.

Kyokushin klubas (Vilniuje)

Kyokushin arba kyokushinkai – tai vienas iš japonų kovos menų stilių, kurį 1964 metais sukūrė Masutatsu Oyama. Išvertus iš japonų kalbos, kyokushinkai reiškia „absoliuti tiesa“, o karatė – tai beginklė arba tuščia ranka. Treniruočių metu vaikai ne tik mokosi karatė technikos, bet ir sustiprėja fiziškai, lavina ištvermę, jėgą, lankstumą. Užsiėmimų tikslas yra skatinti sveiką vaikų gyvenimo būdą ir užimtumą, ugdyti moralines vertybes.

Keramika (Vilniuje)

Lipdymas iš molio – tai ir pažintis su formomis, molio raiškos galimybėmis, darbo technologijomis. Klubo užsiėmimų metu skatinama vaikų fantazija, išmonė, lavinami lytėjimo ir regėjimo pojūčiai, pastabumas detalėms, plėtojamas gebėjimas kūrybingai veikti ir improvizuoti.

Kūrybinio mąstymo klubas (Vilniuje)

Klubas skirtas vaikams, kurie nori išbandyti ką nors naujo, išryškinti savo gebėjimus ir atrasti stipriąsias puses, panaudoti savo talentą, drąsiau eiti į priekį ir veikti. Taip pat tiems, kurie nori patobulinti savo psichologinius ir komunikacinius gebėjimus. Klubo metu vaikai žaidžia įvairius kūrybingumo lavinimo žaidimus, mokosi kūrybiškai spręsti problemas.

Tautiniai šokiai (Vilniuje)

Klube susipažįstama su lietuvių liaudies šokiais ir tradicijomis, lavinama judesių koordinaciją ir puoselėjama taisyklinga laikysena. Vaikai mokosi nugalėti scenos baimę, ugdomas benduomeniškumo jausmas, auginama meilė kultūrai.

24 kl.

Žaidimų kūrimo klubas (Vilniuje)

Atitinkamai pagal amžiaus grupę naudojami įrankiai leidžia vaikams patirti kūrybinį žaidimų kūrimo procesą ir sukurti savo žaidimus. Klube vaikai mokosi „design thinking“ mąstymo modelio, ugdo komunikacinius gebėjimus bei kritinį mąstymą.

5–10 kl.

Debatų klubas (Kaune)

Kaip kalbėti, kad įtikintum aplinkinius? Kas yra argumentas? Ar gali būti, kad nėra vieno teisingo atsakymo? Ar viešasis kalbėjimas skiriasi nuo to, kaip kalbame namuose, su draugais?

Debatai – pagal specifines taisykles mokiniai sieks įtikinti neutralią teisėjų grupę, kad jų idėjos, argumentai yra geresni už oponentų. Taigi mokomasi įtikinti ir greitai reaguoti į kontrargumentus.

Ypač svarbu, kad kreipiamas dėmesys į lokalias ir globalias problemas – moksleiviai domisi politiniais, socialiniais, kultūriniais reiškiniais ir juos analizuoja iš skirtingų perspektyvų. Taip plečiamas mokinių akiratis, ugdomos viešojo kalbėjimo kompetencijos, skatinamas kritinis mąstymas ir svarbiausia – ugdoma visapusiška XXI a. Asmenybė.

Grafinis dizainas (Kaune)

Moksleiviai mokosi aktualių ir šiandien itin reikalingų grafinio dizaino įgūdžių, kompiuteriu kurti įvairius vizualus ir pan. Užsiėmimus veda technologijų mokytoja Armanda Klimavičiūtė.

Jungtinių Tautų simuliacijos klubas (710 kl.) (Vilniuje)

Jungtinių Tautų simuliacijos klubas, skirtas visiems, kurie nori pasitobulinti viešojo kalbėjimo, vadovavimo įgūdžius bei susirasti draugų visame pasaulyje. Šiame klube moksleiviai imituoja JTO darbą, mokosi diplomatijos, debatų meno bei bando spręsti šiuolaikines pasaulio problemas – politikos, teisės, socialinės gerovės ir aplinkosaugos srityse. Buvimas šio klubo nariu padeda ugdyti ne tik profesines kompetencijas, bet ir asmenines savybes bei gali prisidėti prie tolesnės karjeros.

Matematikos klubas (710 kl.) (Vilniuje)

Matematikos klube moksleiviai susipažįsta su netradiciniais matematikos olimpiadiniais uždaviniais bei jų sprendimo strategijomis. Bendraminčių rate ruošiasi pasirinktiems matematikos konkursams, viktorinoms, olimpiadoms ir/ar konferencijoms.

Daugiau informacijos apie popamokines veiklas.